Anasayfa » Kültür - Sanat » KARSANAT MÜZİKAL KONSERİ, 26 MART CUMARTESİ AKŞAMI

KARSANAT MÜZİKAL KONSERİ, 26 MART CUMARTESİ AKŞAMI

Karya Kültür ve Sanat Derneği, Artçı Sanat organizasyonu ile sanatseverlere 26 Mart Cumartesi Akşamı Saat 19.00’da Marmara Koleji Konser Salonu’nda , Karya Barok Solistleri’nden bir  “Müzikal Akşamı” yaşatıyor.

Karsanat geçtiğimiz yıllarda kış aylarında,  her ay bir konser düzenliyordu. Uzunca bir süredir, konser salonu sorunu yaşayan dernek, geçtiğimiz günlerde yeni yönetim kurulu başkanı Mezzosoprano Esen Demirci’nin “Colorata Resitali” ile ilk kış etkinliğini Karia Princess Oteli’nde gerçekleştirmişti. Bu ay da, Marmara Koleji Konser Salonu’nda, Karsanat Barok Müzik Festivalleri’nin solistleri Kontrtenorlar Kaan Buldular, Nuri Harun Ateş ve Mezzosopranolar Gülderen Erdoğmuş, Esen Demirci ve Piyanist Nursen Ugan eşliğinde müzikal bir konser veriyorlar. Bir sürpriz de, Karsanat Müzik Stüdyosu şan hocası Gülderen Erdoğmuş’un talebesi, genç yetenek soprano Selin Solu’nun sahne alacak olması.

“Barok Solistleri’nin Broadway Yolculuğu”

Karsanat Derneği yönetim kurulu başkanı Mezzosoprano Esen Demirci konser hakkında şunları söylüyor:

“Bodrum’da Barok Müzik Festivali ile seslerini duyurmuş olan solistlerimiz bu kez bize çok farklı bir repertuar sunacaklar.
Müzikte ‘kontrast’ ve ‘tonalite’ kavramının ilk defa kullanıldığı, yepyeni bir ritmik ve armonik yapı ile, insan sesi ve eşlik görevi gören enstrumanların ilk defa birleştiği Barok Dönem, Opera sanatının ve günümüzdeki müzikal yapının temellerini atıldığı dönemdir.
Dinleyici için bir Barok Dönem aryası ile Müzikal şarkısı arasında duyuş olarak büyük bir fark olmakla beraber, bazen bir şarkıcı için çok benzer hisler yaratabilir. Aradan geçen 1,5 yüzyıl, Opera Sanatı’nın olmazsa olmazı olan ‘büyük ses’ arayışının yerini, tekrar doğallığa bırakır. Buna bir de dans ve oyunculuk eklenir. Opera sahnesinde çok da inandırıcı olmayan bir pozda, hareketsiz durarak aryalarını seslendiren şarkıcıların yerinde, karakterin duygusunu adeta bir tiyatro oyuncusu kadar dışavurabilen ve bunun yanında dans edebilen sanatçılar vardır. Bu uzun yolculuğun sonunda, zamanın ve bestecilerin ellerinde şekillenen Müzikal Tiyatro, adıyla bütünleştiği Broadway’de doruk noktasına ulaşır.
Karya Barok Solistleri olarak ilkini Almanya-Coburg’daki Şato Konserleri turnesinde gerçekleştirmiş olduğumuz Müzikal Konseri’mizi bu kez, bizden Vivaldi, Handel, Purcell dinlemeye alışık olan Bodrum’lu dinleyicilerimizle paylaşmak ve Broadway’de sahnelenen eserlerden seçtiğimiz parçalarla bu yolculuğa birlikte çıkmaya davet ediyoruz.”
BU
PROGRAM

KARSANAT MUZIKAL KONSERI

 

Cole Porter KISS ME KATE “Another op’ning another show” Tutti

Andrew Lloyd Webber EVITA “Another suitcase in another hall” Selin Solu

Harold Arlen THE WIZARD OF OZ “ Somewhere over the rainbow”  Kaan Buldular

George Gerschwin PORGY AND BESS “Summertime” Nuri Harun Ateş

John Kander CABARET “Cabaret” Esen Demirci

Andrew L.Webber CATS “Memory” Gülderen Erdoğmuş

Cole Porter LEAVE IT TO ME “My heart belongs to daddy” Esen Demirci & Nuri Harun Ateş

 

—ara—

 

Jerry Bock FIDDLER ON THE ROOF “Sunrise, sunset…”

Gülderen Erdoğmuş & Umar Ata Bilgi & Tutti

Leonard Bernstein WEST SIDE STORY “I feel pretty” Selin Solu

Cole Porter  CAN CAN “I love Paris” Kaan Buldular

Andrew Lloyd Webber THE PHANTOM OF THE OPERA “Think of Me” Esen Demirci

Styne/Robin GENTLEMEN PREFER BLONDES “Diamonds are a girls best friend” N. Harun Ateş

Kurt Weill/Brecht  HAPPY END “Surabaya Johnny” Gülderen Erdoğmuş

Cemal Reşit Rey LÜKÜS HAYAT “Şişli’de bir Apartıman” Tutti

 

 

afiş yatay
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.