Anasayfa » Kültür - Sanat » KARSANAT SUNAR….BRAHMS’ I SEVER MİSİNİZ

KARSANAT SUNAR….BRAHMS’ I SEVER MİSİNİZ

Karya Kültür ve Sanat Derneği, kış sezonunu 09 ekim 2017 Saat 20.00’de, Herodot Kültür Merkezi’nde Ensemble Mendelssohn’un vereceği “Brahms’ı Sever misiniz?”   konseri ile açıyor. 

Karsanat, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül kazanmış müzisyenlerden oluşan çok özel bir grubu sanatseverlerle buluşturuyor. Grubun faaliyetleri arasında en önemli yeri, oda müziği çalışmaları alıyor. Aralarında eş zamanlı olarak büyük senfoni orkestralarının grup şefleri ya da Belçika’nın önde gelen konservatauarlarında öğretim görevlilerinin bulunduğu Ensemble Mendelssohn,  Avrupa’da prestijli konser salonlarında ve festivallerde çalarken, Brezilya, İsrail, Güney Kore, Japonya, Türkiye ve Amerika gibi ülkelerde de konserler veriyor.

ENSEMBLE MENDELSSOHN

Daniel Rubinstein/keman, Sophie Ackermann/keman, Vincent Hepp /viola, Aphael Aubry/ viola, Catherine Lebrun / violonsel, Ayşegül Kirmanoğlu / klarnet’ten oluşan grup,2002 yılında kuruldu. EnsembleMendelssohn, Queen-Elisabeth Music Chapel (Belçika), theRoyalCollege of Music (Londra), theBuchmann-Mehta Music School (Tel Aviv), theJuilliard School (New York) ve Indiana Üniversitesi (Bloomington-ABD) gibi prestijli okullardan en yüksek derecelerle mezun olmuş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül kazanmış müzisyenlerden oluşmaktadır.

EnsembleMendelssohn ağırlıklı olarak yaylı kentet ve septet repertuvarına yoğunlaşmıştır. Bunun dışında piyano ve diğer enstrümanların dahil olduğu geniş bir repertuvarları da mevcuttur. Ensemble, oda müziğinin bilinen eserleriyle birlikte, klasik müzik literatürünün nadir çalınan eserlerini de seslendirmekte; ayrıca yeni eserlerin repertuvara kazandırılması için çağdaş bestecilerle çalışmaktadır.

www.karsanat.org

AYŞEGÜL KİRMANOĞLU/Klarnet

ENSEMBLE MENDELSSOHN

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.