Anasayfa » Kültür - Sanat » KARSANAT’LA KEFİ’DE HARİKA BİR KONSER KEYFİ YAŞANDI

KARSANAT’LA KEFİ’DE HARİKA BİR KONSER KEYFİ YAŞANDI

Karsanat’ın kuruluşundan bu yana ilk kez farklı bir konseptle verdiği konser, Kefi Beach’in gün batımındaki harika atmosferi ile birleşince izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat) ,  10 Mayıs Perşembe akşamı “yaza Merhaba Tango Konseri”ne, Ortakent Sahili’nde bulunan Kefi Beach ev sahipliği yaptı. Çimler üzerine atılan minderler, bistrolar, sandalyelerle düzenlenen konser alanını sanat severler doldurdu. Mekan sahibi Ahmet Aras’ın Karsanatlılar’a yaptığı özel indirimle otelin odaları da Bodrumlular tarafından “mini tatil” olarak değerlendirildi. Konser öncesi hoş geldiniz konuşması yapan dernek yetkilisi Rezzan Şebin” kendimi bu kadar özgür hissettiğim bir mekan daha olmadı Bodrum’da. Bilmem farkında mısınız, ne karadan ne de sahil yolundan Kefi’nin giriş kapısı yok. Herkese açık yani. Çünkü Ahmet Aras bir Bodrum çocuğu. Bodrum’un özgür ruhunu buraya taşımış. Ayrıca kendisini, yeşili koruduğu, kat kat beton yığını otel yerine, tek katlı sevimli otel odaları ile değerlerimize sahip çıktığı için kutluyoruz. Demek ki doğayı koruyarak da yatırımcı olunabiliyormuş”” diyerek, verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.
1900 LÜ YILLARDAN GÜNÜMÜZE TANGOLAR
Opera sanatçısı mezzosoprano Esen Demirci’nin seslendirdiği 17 tango parçası izleyenleri büyülerken, İstanbul’dan davet edilen, 2016 yılından bu yana tango hocalığı yapan, 2012 yılında Arjantin’de Tango Salon Dünya Yarışması’nda finale kalan ilk ve  tek Türk dansçısı Buket Akdol ve Bodrumlu Özdemir Demirci çifti sıklıkla tango dansları ile görsel olarak da izleyenleri hayran bıraaktı. “Bravo”  ifadeleri ve alkışlarla sanatçılarına takdir duygularını aktaran sanatseverler, konser bitiminde dernek yetkililerine ve sanatçılara kendilerine böyle bir gece yaşattıkları için teşekkür ettiler.
Arjantinli Bandoneonist Gustavo Battistessa konsere ayrı bir renk katarken,  Piyanist Yonca Dinçer ve Keman sanatçısı Fatih Evcil’in tınıları kulakların pasını silerek, hafızalara yer etti.  Müzisyenler Kurt Weill’ın “Youkali” adlı Havana stilinde bestelenmiş tangosunda anlattığı “Varolmayan Ada”sından, Piazzola’nın geleneksel tangodan nuevo tangoya geçişinin sembolü olan Libertango’suna; The Pajama Game müzikalinin flamenko izlerini barındıran keskin ritmleriyle ünlü Hernando’s Hideaway sahnesinden, 1930’lu yıllardan başlayarak tüm dünyayı kasıp kavuran duygu ve tutku dolu klasik Arjantin Tangoları’na uzanan bir repertuvar sunarken, Solist Esen Demirci son iki Türkçe sözlü tango parçasını seslendirmeden önce, tango yapmak isteyen izleyicileri de piste davet etti. Çiftlerin dansları da konsere ayrı bir renk kattı.

 

antalya escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.