Anasayfa » Kültür - Sanat » KARSANAT’TAN BODRUM’DA MÜZİKAL GÖSTERİ

KARSANAT’TAN BODRUM’DA MÜZİKAL GÖSTERİ

Karsanat Derneği  2 Mart Cuma saat 20.00 ve 4 Mart Pazar saat 18.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği müzikal gösteri öncesi, kostümlü provalarını basınla paylaştı.

Sanat yönetmenliğini Gülderen Erdoğmuş’un yaptığı etkinlikte, film müziklerinden müzikallere geniş bir program sunuluyor. Öp beni Kate, Cabaret, Don Kişot, Kismet, Damdaki Kemancı, Porgy ve Bess, Yedi Kocalı Hürmüz ve Hair müzikallerinden düzenlenen sahneler yanı sıra, Casablanca, Çingeneler Zamanı, Black Orfe, Katibim ve Salkım hanımın Taneleri filmlerinin unutulmaz müzikleri de sahneli gösteri olarak seyirci ile buluşacak.

Karsanat’ın solistleri ve koristleri, konser öncesi kostümlü provalarını basınla paylaştı.  Bodrumlu sanatseverlerin gösterdikleri ilgi doğrultusunda her yıl KARSANAT Derneği tarafından düzenlenen Müzikal konserleri, 2017 Kasım ayında Karsanat bünyesinde kurulan ve Bodrumun ilk çok sesli korosu olan Karsanat Müzikal korosu ile daha zengin bir repertuarla ve sahne gösterisi olarak 2 Mart 2018 Cuma saat 20.00 ve 4 Mart Pazar saat 18.00 de BODRUM Herodot Kültür Merkezinde seyirci ile buluşuyor.

Sanat yönetmenliğini Gülderen Erdoğmuş un yaptığı etkinlikte, film müziklerinden müzikallere geniş bir program sunuluyor. “Öp beni Kate, Cabaret, Don Kişot, Kismet, Damdaki Kemancı , Porgy ve Bess, Yedi Kocalı Hürmüz ve Hair” müzikallerinden düzenlenen sahneler yanı sıra, Casablanca, Çingeneler Zamanı, Black Orfe, Katibim ve Salkım Hanım’ın Taneleri filmlerinin unutulmaz müzikleri de sahneli gösteri olarak seyirci ile buluşacak…

Özellikle Bodrum’da yaşayan sanatçıların yer aldığı gösteride solist olarak katılan sanatçılar Esen Demirci, Hülya Sezgün, Gülderen Erdoğmuş ve konuk sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Bas Zafer Erdaş. Geçtiğimiz yıl Bodruma yerleşen ünlü piyanist Yonca Dinçer, piyanoda eşlik ederken, davulda Öykü Çelik, saksafonda Tuğrul Aray ve kanunda dönüşümlü olarak Kanuni Gürcan ve Selçuk Yazıcı yer alıyor.

Isık ve ses tasarımı Alp Onbaşıoğlu, barkovizyon Yeşim Uçman, Kostüm ve aksesuar desteği Banu Uçman….

sakarya escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.