Anasayfa » Çevre » KATLİAMI DURDURMA SIRASI BELEDİYEDE Mİ?…SORULAR CEVAPSIZ KALIYOR…

KATLİAMI DURDURMA SIRASI BELEDİYEDE Mİ?…SORULAR CEVAPSIZ KALIYOR…

Gündoğan  Küçükbük Koyunda, bir inşaat firmasının hafriyatını denize dökerek doldurma çabalarına Muğla Çevre Şehircilik Müdürülüğü ekipleri müdahil olarak, dün tutanak tutmuşlardı. Ancak, aynı alanda hiçbir tabela, inşaat sahibi ve ruhsat belirtilmeksizin kimliği belirsiz kişiler tarafından inşaat faalyetlerinin sürdüğü ihbarları gelmektedir.
Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği, Bodrum TEMA Gönüllüleri ve Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi üyelerinin günlerdir verdikleri mücadele devam ediyor. Dün yapılan başvurular sonucu, Muğla Çevre Şehircilik Müdürülüğü ekipleri müdahil olarak, olay yerinde  tutanak tutmuşlardı. Ardından denize hafriyatın dökülmesi durmakla beraber, aynı alanda iş makinalarının devamlı çalıştığı çevre sakinleri tarafından izlendi. Bugün alınan görüntülerde iş makinalarının, sahil boyunda çalıştığı görülebiliyor.
BELEDİYEYE MÜRACAAT EDİLMİŞTİ
Duyarlı vatandaşlar tarafından, 25 Şub 2016 günü saat 16:19’da  24124-24149 nolu ileti ile Bodrum Belediyesi Çözüm Merkezi’ne yapılan başvuruya

“Göndermiş olduğunuz ileti, Bodrum Belediyesi Çözüm Merkezi’ne ulaştı. Size en kaliteli hizmeti sağlamak, her türlü soru ve isteğinize cevap vermek için çalışıyoruz. Konu ile ilgili iletiniz, 24124-24149 numarası ile sistemimize kaydedilmiş olup ilgili birimlerimiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü-Çevre Koruma ve Kontrol ‘e yönlendirildi.” şeklinde cevap geldi.
Ancak, henüz yazılı ve sözlü cevap gelmediği gibi, belediye ekipleri tarafından herhangi bir müdahele de olmadığı ifade edildi. Halen bu inşaat sahasının kime ait olduğu bilinmediği gibi, iş makinalarının kayaları ve kıyı şeridini tahribatı da sürmekte. Bu anlamda, ruhsat ve inşaat izni bağlamında yetkili merciin Bodrum Belediyesi olduğunu biliyoruz. Yöre halkı ve bizler, bu sorulara yanıt ve müdahele bekliyoruz.
GÜNDOĞAN.jpg1.jpg2GÜNDOĞAN
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.