Anasayfa » Politika » KATLİAMIN BODRUMLU TANIKLARI ANLATTILAR

KATLİAMIN BODRUMLU TANIKLARI ANLATTILAR

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı yayınlanan Açık Görüş programında her zaman olduğu gibi en sıcak gündem masaya yatırıldı.

10 Ekim Cumartesi sabahı Ankara Garı önünde meydana gelen katliama ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere programa, TMMOB Şehir Plancıları Odası Muğla Yönetim Kurulu Üyesi Banu Özberk ve KESK’e bağlı Eğitim-Sen baş temsilcisi Ahmet Paksoy konuk oldular. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde planlanan Barış Mitingine katılmak üzere Ankara garı önünde toplanan yurttaşların ortasında patlatılan bombalarda 97 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, yüzlercesi yaralanmıştı.

Bu mitinge katılmak üzere yaklaşık 40 kişi de Bodrum’dan Ankara’ya gitmişti. Ankara’ya gidenler arasında bulunan Banu Özberk, olayları şöyle değerlendirdi:

 “Cumhuriyet tarihinin en kanlı olayı olarak hafızlarımıza kazınacak bu eylem, barışa ve demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Türkiye’nin en etkin 4 büyük demokratik kuruluşu olarak yıllardır benzer eylemler ve mitingleri birlikte organize ettik. Şimdiye kadar aynı yerde yaptığımız eylemlerde en küçük bir olay gerçekleşmemişken, Barış Mitingine yönelik bu alçakça saldırı ülkemizde yolsuzluğa, savaş çığırtkanlığına, teröre karşı çıkan demokrasi güçlerini korkutmaya, yıldırmaya yöneliktir. Ancak bizler yılmayacağız, korkmayacağız, sonuna kadar mücadelemizi sürdürecek bu tür alçakça saldırıları yapanların ortaya çıkarılması için takipçisi olacağız” dedi.

 Eğitimci Ahmet Paksoy da konuşmasında; yalnızca savaşa karşı barış değil, yaşamın her alanında barışın ve barış dilinin hakim olmasını istemekten başka bir amaçları olmadığını ifade etti. Paksoy, eğitimde, iş yaşamında, sağlık alanında, köyde, kentte, fabrikada, her yerde barış istediklerini vurgulayarak şunları söyledi:

 “Savaşa hayır! barış, hemen şimdi.” demek için yurdun dört bir yanından Ankara’ya gelen yurtseverlere yönelik yapılan bu saldırının sorumluları hesap vermelidir.İki canlı bombayı hedef göstererek kimse kendini aklayamaz. Ankara mitingi öncesi ve eylem sırasında güvenlik zafiyeti olduğunu herkes açıkgözle gördü. Geçmişte yapılan hain saldırılarda yaşamını yitirenler de olduğu gibi, Ankara’da yaşamını yitiren arkadaşlarımızı da unutmayacağız, bu alçak saldırıyı unutturmayacağız. Bu hain pusuyu kuranların ardındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılması için bizler, demokrasi güçleri ve barış yanlıları mücadelemizi sürdüreceğiz.”

 

<br></div>

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.