Anasayfa » Politika » KAYMAKAM GÖDEKMERDAN “İNŞAAT DEMEK, YATIRIM DEMEK”

KAYMAKAM GÖDEKMERDAN “İNŞAAT DEMEK, YATIRIM DEMEK”

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, basın görevlileri ile 2015 yılını değerlendirme toplantısı yaptı.

Kaymakamlık binasında gerçekleşen toplantıda, Kaymakam Gödekmerdan Bodrum’a ilişkin birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Gödekmerdan “görevimiz öncelikle güvenliğin sağlanmasıdır. Asayiş ve huzuru 2015 yılında çok şükür ki sağladık. 2016’da görevimiz hassasiyetle devam edecektir. Turiszmin ve diğer sektörlerin gelişmesi öncelikle güzenliğin sağlanması ile mümkündür”. dedi.

“2016’DA TURİZMİN DAHA İYİ GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ”

Gödekmerdan’ın verdiği bilgiker özetle şöyle:

” 2015 Turizm sezonunda turist sayısındaki 146 binlik azalma, yüzde 10 oranında bir düşüşe tekabül etti. Buna rağmen  Avrupa’da yaşanan bu krizden, diğer bölgelere nazaran Bodrum turizmi daha az etkilendi. Kışın devam eden inşaat sektöründeki faaliyetlerde bu yıl, geçen yıla göre çok daha hareketli. Bu da memnuniyet verici, çünkü bu hareketlilik yatırım demek. ”

YATIRIMLAR ARTIYOR

“Kapalı Spor Salonu,Gençlik Merkezi inşaatlarının 2016’da bitmesi hedefleniyor.Yeni devlet hastanesi için 15 Ocak günü ihale yapılacak ve ihalenin yapılmasının ardından 2 sene sonra hizmete girecek. Kamu kurumlarımızdan, SGK yeni binasını Ortakent’te tamamlamak üzere. Vergi Dairesi’nin yeni binası ise Konacık Mahallesinde yapılacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü için yapılması planlanan yeni bina da Bitez’de Adliye civarında olacak. İlçe Emniyet Müdürlüğünün hali hazırdaki binası ise Merkez Karakolu olarak hizmet vermeye devam edecek. 2016 yılında ayrıca Tapu ve Kadastro Müdürlüğü için yeni hizmet binası yapılacak.Eski Sağlık Müdürlüğübinası tamir ediliyor.Orada kanser tarama merkezi açılacak. Bu merkezde ücretsiz olarak mamografi çekimleri yapılacak. Bu merkez hem personeli, hem de cihazlarıyla önemli bir hizmet verecek.  Ayrıca, Gümbet, Turgutreis, Mumcular, Göltürkbükü ve torba Mahallelerinde 5 yeni Aile Sağlığı Merkezi açılacak.”

 SAHİL GÜVENLİĞE 10 ADET HÜCÜMBOT

“İçişleri Bakanlığı, 10 tane Sahil Güvenlik Botuyla İlçemizi takviye ediyor. Şuanda denizlerde Bodrum çok önemli bir konuma sahip. Şuanda 6 tane botumuz var ve yakın çevreden takviye botlar geliyordu. Bodrum’da koy sayısı ve geçiş noktası fazla olduğundan dolayı, 10 adet bot daha çeşitli yerlere konuşlandırılacak. 2015 yılında kaçak göçmen olaylarıyla çok fazla uğraşmak zorunda kaldık. 2014 yılında 10bin civarında olan kaçak göçmen sayısı bu yılda 80 bine yaklaştı. 2015 yılında yaklaşık 16 bin kaçak göçmen yakalandı. Bunların yanında 200’e yakın organizatör yakalandı ve 150’ye yakını tutuklandı” dedi. Gödekmerdan, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bodrum’un trafik sorunu hakkında sorulan bir soru üzerine Kaymakam Gödekmerdan bazı çalışmaların devam ettiğini hatırlatarak, Karayolları’nın Torba-Turgutreis arasında alternatif bir karayolu için etüt çalışmaları başlattığı bilgisini verdi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.