Anasayfa » Güncel » KAYMAKAM GÖDEKMERDAN’DAN CEVAP “DEVLETTEN İZİN DİYE BİR ŞEY YOKTUR. ŞİKAYET DE GELMEDİ”

KAYMAKAM GÖDEKMERDAN’DAN CEVAP “DEVLETTEN İZİN DİYE BİR ŞEY YOKTUR. ŞİKAYET DE GELMEDİ”

“Yalıkavak’ta Neler Oluyor” başlıklı yazımız üzerine, görüşlerine başvurduğumuz Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan sorularımızı yanıtladı.

Selahattin Duman’ın 22.11.2015 tarihli yazısında Yalıkavak’ta “devletten izinliyiz” diyerek, esnafı camiye namaza gitmek için zorlayan kişilerin olduğu iddiasını içeren yazısında “Bodrum mülki amirlerinin, emniyet paşalarının bundan ne kadar haberi var, bilmiyorum. Bildiğim esnafın endişeli olduğu” şeklindeki ifadesine dayanarak aradığımız Kaymakam Gödekmerdan şu yanıtı verdi:

“Bugüne kadar bize ne Yalıkavak’tan ne de bir başka yerden böyle bir şikayet gelmedi. “Devletten İzin” diye bir şey yoktur. Vatandaşların yapması gereken, eğer böyle bir girişim olursa ya da olmuşsa gerek Kaymakamlı’ğa, Jandarma’ya, Emniyet Müdürlüğü’ne veya Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette ve suç duyurusunda bulunabilirler”.

Biz de buradan, yerel basın olarak Hürriyet Gazetesi yazarı Selahatti Duman’ı bilgilendirirken, Yarımada Genelinde bu tür baskılara maruz kalan veya kalacak olan vatandaşlarımıza, şikayet etmeleri gereken kurumları bildirerek Bodrum adına bir görevi yerine getirmeye çalıştık.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.