Anasayfa » Çevre » KAYMAKAM “KÖMÜR KULLANANLARI BİLDİRİN”

KAYMAKAM “KÖMÜR KULLANANLARI BİLDİRİN”

Basın görevlileri ile biraraya gelerek, 2015 yılı değerlendirmeleri yapan Kaymakam Mehmet Gödekmerdan’a hava kirliliğini sorduk.

Bodrum’un bazı bölgelerinde hava kirliliği ve kömür kullanıldığı iddialarını içeren sorularımıza Gödekmerdan” Bugüne kadar hiçbir şikayet ya da bilgi aktarımı olmadı. İlk kez sizlerden duyuyorum. Bodrum, doktorların bile sağlıklı yaşam ve temiz hava için tavsiye ettikleri bir yer. En çok övündüğümüz özelliğimiz diyebiliriz. Kömür kullanımı elbette yasaktır. Sadece satıcı değil, kullanan da cezalandırılır. Derhal gereğini yapıp, tetkik edeceğiz. Vatandaşlarımız da, bildikleri, gördükleri yerleri, ama satan ama kullananları bize bildirsinler.” dedi.

Son günlerde, sosyal paylaşım sitelerinde vatandaşlar  güneşli havalarda bile gözle görünür şekilde dumanaltı olunduğu, özellikle akşam saatlerinde bazı sokaklarda nefes alınmadığı iddia ediyordu.  Şikayetlerin yapıldığı yerler :Umurca, Türkkuyusu, Eskiçeşme, Gümbet Cevat Şakir Caddesi, Yalıkavak, Ortakent ve Yahşi’.

Paylaş

Bir yorum

  1. Kaymakam Bey sivil olarak Yalıkavak,Geriş Mahallesi ve diğer yerleri akşamları dolaşsında da nasıl leş gibi kömür koktuğunu görsün ve solusun.Ayrıca Odun satan yerleri dolaşsın da torba torba kömürleri görsün.Uzaktan söylemekle olmuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.