Anasayfa » Kültür - Sanat » KAYMAKAM’DAN KÜLTÜR KOMPLEKSİ İÇİN TAHSİS İSTEDİLER

KAYMAKAM’DAN KÜLTÜR KOMPLEKSİ İÇİN TAHSİS İSTEDİLER

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi yürütme kurulu üyeleri,  yeni göreve başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi yürütme kurulu üyeleri, Kaymakam Bekir Yılmaz’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Sohbet havasında  geçen ziyarette, üyelerin bir de talebi oldu. Bodrum’un kültür ve sanat yönündeki zenginliğine rağmen, bunların sergileneceği alanların yetersizliğini anlatan üyeler “Ne yazık ki, dünyada marka olan Bodrum’a yakışan büyüklük ve nitelikte bir kültür kompleksi yoktur. Bodrum Belediyesi’nin hizmete sunduğu Herodot Kültür Merkezi’nin dışında dört mevsim kullanabileceğimiz bir yer yoktur. Bizlerin beklentisi, sanatın bütün disiplerinin yer alabileceği, kendisini ifade edebileceği, çalışmalarını yürütebileceği minumum 30 dönümlük arazi içinde tesis edilebilecek bir kompleksin hayata geçirilmesidir. Bu anlamda Bodrum Belediye Başkanımız öncülük yapmakla beraber, belediyenin elinde ne yazık ki bu ihtiyaca cevap verebilecek bir arazi olmaması nedeni ile, eli kolu bağlanmaktadır. O nedenledir ki, hazineye ait ve üzerinde kaba bir  ön proje de hazırladığımız alanın amacımıza uygun olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesini talep ediyoruz” diyerek, kültür meclisi kent estetiği çalışma grubu tarafından hazırlanan dosya Kaymakam’a teslim edildi.

“BODRUM’UN BUNA İHTİYACI ELBETTE VAR”

Kaymakam Bekir Yılmaz da “ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Talebinizi mutlaka değerlendirecek ve elimden geleni yapmaya çalışacağım. Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’un da bunu istediğini tahmin edebiliyorum zaten. Büyük bir proje ve maliyeti de çok yüksek olur. Umarım bütçe sorunu yaşanmaz. Bodrum çok güzel bir yer ama çok da sorunları var. Süreç içinde bunları aşmaya çalışacağız. Ben başkanınızla da konuşarak, bu konuyu çözmeye çalışır, elimden geleni yaparım” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.