Anasayfa » Politika » KENT KONSEYİ, KENTİNE SAHİP ÇIKIYOR…

KENT KONSEYİ, KENTİNE SAHİP ÇIKIYOR…

Bodrum Kent Konseyi, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ile biraraya gelerek; Tokiler, Bodrum’da turizm ve ekonomide yaşanan ve yaşanması muhtemel sıkıntılar üzerine bilgi alış verişinde bulundular.

Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulunun daveti üzerine AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, konsey üyelerini ziyaret etti. Bodrum Kent Konseyi binasında gerçekleşen toplantının, birinci gündemi Bodrum’da yapılması planlanan Tokiler idi.

BODRUM’UN DOKUSUNA UYGUN

Demiralp “26 yıldır Bodrum’da yaşıyorum. En az sizler kadar ben de Bodrum’un korunması için duyarlıyım. Bodrum’un yapılaşmasına uymayan, ters düşen bir projenin önce ben karşısında dururum. Sizlerin de bildiğiniz gibi, Bodrum’da emlak fiyatları çok yüksek. Kiralar da Bodrum’a gelen memurların, kalifiye elemanların karşılamakta zorlandıkları kadar yüksek mertebede.  Birçok devlet memuru da bu nedenle Bodrum’a gelmek istemiyor. Buna bir çözüm bulmak gerekti. Tokilerin kısmen de olsa, bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz. Ancak, hepinizin endişesi olduğu gibi bu yapılar, Bodrum’un yapısına ters düşecek bir mimaride ve Yarımada’nın içinde olmayacak. Muhtemelen Mumcular civarı, havalimanı yolu üzerinde olacak. Sorduğunuz gibi, Ortakent’te olmayacak. Henüz tahsis yapılmadı ama buraların dışında olmayacağı kesin”

kentkonseyi.jpg2“ACİL PLAN EYLEMİ”

Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerinden, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt üyelere ve Çiğdem Demiralp’e, Bodrum ve Türkiye genelinde turizmde yaşanan ve yaşanacak sıkıntıları aktardı. Daha önce Antalya’da Turizm Bakanı ile turizmcilerin yaptığı toplantı ve iletilen talepler hakkında da bilgi verdi. Kendisi de turizmci olan Demiralp “bütün bu sorunları biz de biliyor ve yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde Turizm Bakanımız ile görüşeceğim” dedi.

Kent Konseyi üyeleri de “ülkemizin içinde bulunduğu savaş hali hepimizi aynı oranda etkiliyor. Bu gidişin barış ortamına dönüşmesi ve turizmde etkilerinin hafifletilebilmei, yaraya pansuman yapılabilmesi “acil eylem planı” hazırlamak gerek. Bu anlamda da ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarının hazırladıkları raporlarla, ve tüm siyasi partilerin katılımları ile ortak çalışmalar sonucu, Ankara’ya somut önerilerle gidilmeli” dediler. Demiralp’te her zaman bu önerilere açık olduğunu ve beraber yapılan bir çalışmayla Ankara’ya gidebileceklerini söyledi. Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, Demiralp’e verdiği bilgiler için teşekkür ederek, bu toplantıların daha sık yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.