Anasayfa » Politika » KENT KONSEYİ’NİN RESLERİ DE İÇEREN ÖNERGELERİ KABUL EDİLDİ

KENT KONSEYİ’NİN RESLERİ DE İÇEREN ÖNERGELERİ KABUL EDİLDİ

Bodrum Belediye Meclisinin 2016 Yılı Temmuz ayı olağan toplantısında, haziran orutumunda  kent konseyi tarafından verilen ve gündeme alınmayan üç konu ,başkanın da imzası ile ve oy birliği ile bu kez kabul edildi.

Toplantıda planlanmış 4 gündem maddesi ile CHP’lilerin verdiği dört önergenin de gündeme alınması ile toplam sekiz madde görüşüldü.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon toplantının açılışında, 4 gündem maddesi olduğunu ve Bodrum Kent Konseyi’nin gündeme alınması için  önergesi olduğunun bilgisini verdi. Bodrum Kent Konseyinin Yarımada’nın bazı bölgelerine konulması öngörülen 5 adet Rüzgar Elektrik Santrali ile ilgili Bodrum Belediyesi tarafından bir mücadele programı oluşturulması talebi ile ilgili önergesinin gündeme alınması ile ilgili oylama yapıldı ve oy birliği ile kabul edildi. Diğer üç önerge de yine oy birliği ile kabul edilerek gündeme alındı.

 

 

4. gündem maddesinde yer alan bütçe ile ilgili konu haricindeki bütün maddeler oy birliği ile kabul edilirken, gündemin 4. cü maddesinde yeralan, İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait gider bütçesinde yer alan 3 adet kalemden toplam 1.000.000,00-TL alınarak, Özel Kalem Müdürlüğüne ait gider bütçesine aktarılması yönündeki teklif ise MHP’lilerin ret oyuna karşılık CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi. Kent Konseyi’nin önerge olarak sunduğu, Rüzgar Enerji Santralleri ile ilgili madde imar komisyonuna, arkeolojik ve kültürel değerlerin korunmasına amaçlı bütçe ayrılması ve Bodrum Flarmoni Orkestrasının kurulması önergesi de Kültür Sanat Komisyonu’na sevk edildi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.