Anasayfa » Kültür - Sanat » KIRK YILI “SYANGELA”YA TAŞIDI

KIRK YILI “SYANGELA”YA TAŞIDI

Alazeytin/Syangela’daki “ARTHill” sanat müzesi açıldı.

Heykeltraş-ressam Ender Güzey’in dünyanın farklı ülkelerinde  40 yıldır yaptığı  sanat eserlerinin  yer aldığı müze açıldı. Boynuzlar üzerine kurulu sanat müzesi “ARThill”in açılışına çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. Sohbet havası içinde geçen açılışta, Güzey’in dostları sadece sergilenen eserleri değil, Arthill’in bulunduğu yöreyi de çok ilginç bulduklarını ifade ettiler. Bodrum Belediyesi’nin  destekleri ile açılan sanat müzesi’ne Akustik Travel ve Asya Nakliyat ta lojistik destek verdi.

Güzey,eserlerinin korunması için ARTHill sanat müzesinin kapılarını açtığını söyleyerek “Bu bina bir boynuz üzerinde yer alıyor. Boğa sembolü ise benim eserlerimde çok önemli bir unsur ve Anadolu medeniyetlerini de yansıtan bir sembol. Bundan sonra çeşitli etkinlik ve sergilere ev sahipliği yapmayı hedefliyorum.
Galeri anlamında benim eserlerimin ifade bulduğu bir yer oldu. Bu sergide Amerika‘da ve Almanya‘da yapmış olduğum eserler de sergilenecek. Burası ayrıca tarihi Leleg yolu üzerinde yer alan bir yer. Karşı tepesinde de Leleglerin ilk yerleşim yeri olan bir bölge yer alıyor. Bu tarihi Leleg yolu o dönemlerde tanrıçalara giden yol olarak anılıyormuş. Bu benim için müthiş bir ilham kaynağı oldu. Burada daha yeni eserlerin doğacağı kesin.” dedi.

ender güzey.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5ender güzey.jpg2.jpg3ender güzey.jpg2.jpg3.jpg4ender güzey.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.