Anasayfa » Çevre » “KİSSEBÜKÜ DENİZCİLERE YAKIŞIR”

“KİSSEBÜKÜ DENİZCİLERE YAKIŞIR”

CHP Bodrum İlçe örgütü, Turizm Bakanı Ersoy’un ‘tahsis’ ettiği Kissebükü’nün askıya çıkarılan imar planlarına itiraz dilekçesi verdi. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ile birlikte bugün Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına giden CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, “Kissebükü denizcilere yakışır. Turizm Bakanı’nın yaptığı bu tahsise itiraz eden bir tek siyasi parti bile olmaması ilgi çekici” dedi. 

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte bugün Muğla’daki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına giderek, askıya çıkarılan Kissebükü tahsisine itiraz dilekçesi verdi. Dilekçeyi teslim etmeden önce gazetecilere bir açıklama yapan Erbay, “Çevre Şehircilik Bakanlıği tarafından Bodrum Kissebükü Koyu ve çevresinde yapılmak istenen turizm tesis alanının, askıda olan planına Chp Bodrum İlçe Başkanımız Halil Karahan ve yönetim Kurulu ile birlikte itiraz ettik.
Çok yakın zamanda Bodrum Kissebükü koyunda yapılmakta olan bir planla ilgili Turizm Bakanı’nın bölgede tahsis aldığı arazilerle ilgili planlama yapıldığı bilgisi ulaşmıştı.
Yaklaşık 90 dönüm ve daha sonra 25 dönümlük daha tahsis söz konusuydu. Bu alanla ilgili Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın 1/25 binlik planı askıda. Bildiğimiz kadarıyla Turizm Tesis Alanı yapılması konusunda planlama söz konusu. Nasıl her konuda duyarlıysak, bu konuda da duyarsız kalmadık. CHP’li yöneticilerimizle birlikte askıdaki plana itiraz ediyoruz.” diye konuştu.

BAKAN ERSOY’UN BURADAN GERİ ADIM ATACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Yatırımlara karşı olmadıklarını vurgulayan Erbay, “Ancak bölgemiz Turizm belgesi. Yatların uğrak yeri. Doğa harikası bir yer Kissebükü. Eğer burası imar açılırsa, doğa katledilmiş olacak. Bu yüzden de bu plana karşı CHP ilçe örgütünün hazırladığı itiraz dilekçemizi sunduk. Konunun takipçisi olacağız. Sayın Bakanın buradan geri adım atacağını düşünüyoruz.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan da, “Burada yapılmak istenen şey kişiye özel imar planı uygulamasıdır. Burası birinci derece doğal SİT’tir. Bodrum denizcilerine yakışmaktadır burası. MAvi Yolculuğun başlangınç noktasıdır. Bu yapılaşmanın artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Biz CHP ilçe örgütü olarak itirazımızı yaptık. Yasal dayanaklarımız doğrudur. Yargı süreci de devam edecek. Tüm Bodrum halkını, STK’ları müdahil olmaya çağırıyoruz” diye konuştu. Karahan, hiçbir siyasi partinin bu girişime itiraz etmediğini de sözlerine ekledi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.