Anasayfa » Güncel » KIZILAĞAÇ’TA FASILLI GECELER “MANGALCI”DA BAŞLADI

KIZILAĞAÇ’TA FASILLI GECELER “MANGALCI”DA BAŞLADI

Kızılağaç Köyü girişinde, kahvaltı ve mangalı ile tanınan “Mangalcı Restoran”da her cuma akşamı,  Timuçin’in kanunu ile Burcu’dan  Türk Sanat Müziği’nin sevilen eserlerini kaçırmayın.

Bodrum-Yalıçiftlik yolu Kızılağaç girişinde 2010 yılında “Mangalcı” adı altında üç bin metrekarelik alana  “kendin pişir kendin ye” anlayışında konuşlanan  tipik bir kır lokantası, her geçen yıl kendini geliştirerek artık bir marka oldu. İlk yıllar “mangalcı” olarak kendini hak ettiği yere oturtan “Mangalcı”, tamamen doğal ürünlerden oluşan kahvaltılıkları ile, kendi yaptıkları reçelleri ile “Kahvaltı”da da tercih edilen mekan oldu. Mekan işletmecisi Ali Kartalkanat “Mangalcının mutlaka çayı da olur. Biz her masaya semaverle servis ediyoruz, devamlı sıcak içiyorsunuz çayı.  Yani, kahvaltı yakışırdı buraya, doğru da yaptık” diyor.

FASIL EŞİLİĞİNDE LEZİZ YEMEKLER, MUHABETLER

Mangalcı Restoran, bu yıl da yine önemli bir hamle yaparak, fasılı Kızılağaç’a getirdi. Sadece Kızılağaçlılar değil elbette, mekanın lezzetli yemeklerini, karı koca işletmeci Kartalkanat Çifti’nin güler yüzü ve dostluğunu bilen Bodrum’un her yerinden müdavimler artık Türk Sanat Müziği  dinlemeye geliyorlar.

Müzisyenler de yarımadanın diğer ucundan, Gümüşlük’ten geliyorlar. Kulaoğlu Çifti’nin sadece işlerini yapmadığı, kendilerinin de bu sıcak ortamdan zevk aldıkları her davranışlarına yansıyor. Sahne alan sanatçılar gibi değil de, dostlar arasında fasıl yapan güzel sesli ve sazlı iki sanatçı gibiler. Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitim alan Burcu’ya kanunda eşlik eden kocası Timuçin de yıllarca pek çok ortekstarada çalışmış. Burcu&Timuçin birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini icra ederken, izleyiciler de sıklıkla kendilerine eşlik ediyor.

Sonuç olarak yıllardır bir Kızılağaçlı olarak gittiğim Mangalcı, yeni tarzıyla daha da keyifli olmuş. Cuma akşamlarınızı fasılla taçlandırıp, hafta sonuna daha da keyifle girin. Rezervasyon yaptırmayı da sakın unutmayın.

Tel: 0252 369 22 55 – GSM: 0532 725 93 69

Kızılağaç Bodrum

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.