Anasayfa » Çevre » KOCADON “ÇEVREYE DUYARLI TÜRKİYE VATANDAŞLARINI DA BODRUM’A DAVET EDİYORUZ”

KOCADON “ÇEVREYE DUYARLI TÜRKİYE VATANDAŞLARINI DA BODRUM’A DAVET EDİYORUZ”

Bodrum Belediye Meclisinin 2015 yılının son ı Olağan Toplantısı’nda görüşülen sekiz maddenin dışında, toplantı sonunda Yalıkavak Geriş’e yapılmakta olan RES’lere  karşı olanlar meclis üyelerinden destek istedi.

 

Bugün Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan Bodrum Belediye Meclisi  toplantısının bitiminde, Yalıkavak Geriş’e yapılacak RES’lere karşı olan bir grup yöre halkı,  Başkan Kocadon’a  şikayetlerini dile getirdiler. RES çalışmalarının kanuna aykırı bir şekilde devam ettiği ve inşaat çalışmaları esnasında zeytin bahçelerinin de zarar gördüğü iddiaları üzerine, Başkan Kocadon bu konuda bir kampanya başlatacaklarını söyledi. KocadonBiboardlarla ve ulusal basın aracılığı ile  özellikle çevreye duyarlı Türkiye vatandaşlarını da Bodrum’a davet ediyoruz. Büyük bir eylem organize ediyoruz. Bodrum halkı olarak bizler; medeni, misafirperver, hoşgörüsü yüksek olan bir insanlarız. Hoşgörümüzü lütfen kimse farklı boyutlaraçekmesin. Biz bütün haklarımızı yasal çerçeveler içinde ararız. Bu hoşgörümüzden faydalanıp, böyle yanlış beyanlar verip, Bodrum belediyesini tanımayız gibi ifadeler sadece bizim misafirperverliğimizden dolayı onlara gösterdiğimiz hoşgörüdür. Ama şunu unutmasınlar; Bodrum halkının birlik ve beraberliği karşısında ve Bodrum halkının istemediği bir şey asla gerçekleşmez. Bunu bir çok defa yaşadık. Bundan sonra da yaşayacağız. Yakında medeni çerçeveler içinde büyük bir protesto eylemi planlıyoruz,  tarihini de kamuoyu ile paylaşacağız.  İlgili firmanın getirdiği belgeleri Taner Başkan açıklasın, bu konuda size bilgi versin.”dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu’da konu ile ilgili yetkileri çerçevesinde kontrol ve denetlemeler yaparak gereğini yerine getirdiklerini söyledi.

belediye-meclisi-aralık-1

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.