Anasayfa » Politika » KOCADON “İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY OLMADIĞINI BİLİYORUM”

KOCADON “İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY OLMADIĞINI BİLİYORUM”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla il genelinde, il merkezi ve ilçelerine yaptığı ziyaretlerini Ortaca ve Dalaman ile sürdürdü. Başkan Kocadon, bu ziyaretlerden edindiği bilgileri, vatandaşın yaşadığı sorunları ve izlenimlerini, rapor halinde Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne sunacağını ifade etti.   
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için yaptığı başvurunun ardından Muğla halkı ile iç içe çalışmalar yürüten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu süreçte Muğla’nın ilçelerini gezdi. “Sevdamız Muğla!” sloganıyla yola çıkarak Muğla’nın değişim istediğini, halkın değişime ihtiyaç duyduğunu sık sık vurgulayan Başkan Kocadon, yaptığı çalışmada, ilçelerdeki CHP ilçe başkanlıklarını, belediye ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Başkan Kocadon, 7 Aralık Cuma günü  Ortaca ve Dalaman ilçelerini ziyaret ederek notlar aldı.
Ortaca’da ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca İlçe Başkanlığına giderek ilçe sekreteri Nurtekin Aran ve partililer ile bir araya gelen Başkan Kocadon, Muğla’nın seçim atmosferini değerlendirdi. Moralimizi bozmadan yolumuza devam ediyoruz diyen Başkan Kocadon, “Benim Muğla ve Bodrum’a hizmet etmekten başka bir derdim yok. Önemli olan sandıktan çıkmak, halkın oylarıyla seçilmek. Umarım ki bu başarıyı hep beraber yakalarız. Tabi ben bu süreçte ilçeleri geziyordum biliyorsunuz. Hem partimizi hem belediye başkanlarını hem de sivil toplum örgütlerini geziyorum. Tabi Ortaca’ya gelememiştim. Programımızda vardı. Ama ben tabi burada kendime bir görev üstlendim. Bu görev aynı zamanda Muğla siyasetinin ne beklediğini, sivil toplum örgütlerinin ne talepleri olduğunu bir dosya yapıp genel merkeze götürmek. Bu dosyalar tamamlandıktan sonra da genel merkeze götürüp bırakacağım. Ve Muğla’da seçimde nasıl bir atmosfer çalışması yapılması gerektiğini, kimlerin ne talepleri olduğunu bildirip bunun üzerine bir bilgileri olmasını sağlayacağım ki aday arkadaşlarımız da ona göre çalışmalarına devam etsinler. Ben tabi ki şu anda Bodrum Belediye Başkanıyım. İmkansızlıkları başararak buralara geldim ve imkansız diye bir şey olmadığını biliyorum arkadaşlar. Buradan sonra Ortaca başkanımızı da ziyaret edeceğim, ondan sonra da sivil toplum örgütlerini. Sizlerin de söylemek istedikleriniz varsa bunları da dinleyip notlar alacağız. Esnafla da görüşeceğim ki zaten yoldan geçerken esnaf bağırıyorsa bilin ki bir değişim zamanı gelmiştir. Çok teşekkür ederim, sağ olun” dedi.
Ziyaretinde partililerin sorularını yanıtlayıp bölge ile ilgili notlar alan Başkan Kocadon, daha sonra Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i de makamında ziyaret ederek sohbet etti. Gündeme ilişkin düşüncelerini ve değerlendirmelerini paylaştı. Ardından ise Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü’yü, Ortaca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Erpek’i oda yönetim kurulu üyeleriyle bir arada ziyaret ederek vatandaşın ve esnafın sorunları ve çözüm öneri konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Ortaca’nın ardından Başkan Kocadon ve ekibi, aynı gün Dalaman ilçesine geçti. Cumhuriyet Halk Partisi Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner ve partilileri ziyaret eden Başkan Kocadon, “Özellikle başkan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu güzel karşılama için ve misafirperverlikleri için” şeklinde konuştu
Başkan Kocadon daha sonra ise Dalaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Karataş’ı, Dalaman Belediye Başkan Vekili Ramazan Ontaş’ı, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay’ı ve Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar’ı ziyaret ederek sektörün ve vatandaşın yaşadığı sorunlar ile çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Edindiği bilgileri de raporuna ekleyerek ilçeden ayrıldı.
Başkan Kocadon ve ekibi önümüzdeki günlerde Seydikemer’i de ziyaret ederek raporu tamamlayacak.

 

coreldraw lisans satın al

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.