Anasayfa » Politika » KOCADON “”MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GÜCÜNÜ BİR GÖSTERSİN.BİZ DE ONLARA YARDIM EDELİM”

KOCADON “”MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GÜCÜNÜ BİR GÖSTERSİN.BİZ DE ONLARA YARDIM EDELİM”

Bodrum Belediye Meclisinin olağan toplantısının ardından, Başkan Kocadon Kızılağaç’ta yaşayan bir vatandaşın yol talebini dinledi. MUSKİ tarafından yapılan açıklamalara da açıklık getirdi..

2016-01-06 036Bodrum Belediye Meclisi’nin  ocak ayı olağan toplantısı sonunda, elinde “10 yıldır yol bekliyoruz” yazısı ile gelen Kızılağaçlı bir kadının elinden yazısını alan Başkan Kocadon “biz vatandaşın haklı taleblerini her zaman dinleriz ve çözmeye çalışırız” dedi.

“MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GÜCÜNÜ BİR GÖSTERSİN”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’in açıklamaları ile ilgili olarak da, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan özetle: “Genel müdürün açıklamaları bilinenlerin, yasaların tekrarıdır. Yağmur su kanallarını biz zaten kendimiz yapıyoruz. Bugüne kadar böyle bir talebimiz de olmadı.  Ama onlar da Bodrum’un altyapısı ile ilgili Muğla Büyükşehir’in gücünü bir göstersin, biz de onlara yardım edelim.  Bizler geçen sene kilometrelerce yağmur suyu çalışmalarını yapmışız. Hala mazgallar ile ilgili çalışmalarımızı da sürdürmekteyiz.  Genel Müdür bunları niye söyledi bilemiyorum. Dereler ile ilgili sıkıntıları var herhalde. Onları da Bodrum Belediyesine yaptıracaklarsa, bize devretsinler biz yaparız. Derelerin islahı konusunda, DSİ ve Büyükşehir konuşuyor. Biz yokuz. Ama her konuda etkilenen biziz. Her şeyde eleştirilen Mehmet Kocadon. Biliyorsunuz askeri kampın önünde 1-1,5 aydır bekleyen borular var, tek küfür yiyen Mehmet Kocadon. Çünkü Büyükşehir statüsünü halkımız daha anlayamadı. Ama Büyükşehirin de bunlar ile ilgili bilgi vermesi lazım. Müdür Bey  boruları oraya niçin yatırdığını, sürecin niçin uzadığını  açıklaması lazım. Çünkü ben hep şunu söylüyorum. 18 yıldan bu yana ve 2009-2014 yılları arasında Bodrum belediye başkanlığı yapan birisi var ve Bodrum belediyesinin ekipleri var. Gelip bunlar Belediye başkanı ve seçilmiş arkadaşlar ile konuşulmuş olsaydı, bizler nasıl hareket edileceğini söylerdik. Ama bizim kapımız çalan olmadı, bu altyapı çalışmaları ile ilgili.”

 

“YILLAR ÇABUK GEÇER, HAYAT NE GETİRİR BİLİNMEZ!..”

 Kent TV’den Fatih Bozoğlu’nun,  bu tartışmaların 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için mi olduğu yönündeki sorusuna ise “Yıllar çabuk geçer arkadaşlar. Biz  belde belediye başkanlığından geldik, ilçe ve şu anda da yarımada belediye başkanlığı yapıyoruz. Bizler birilerine inanarak yola çıkmadık. Biz kendimize inanarak, kendimize güvenerek yola çıktık. Onun için böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Zaman çabuk geçer ve hayatın neler getireceğini hiç kimse bilemez. 2019 geldiğinde oturup duruma tekrar bakarız” şeklinde cevap verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.