Anasayfa » Politika » KOCADON “SEÇİMLER 2012’NİN RÖVANŞI OLACAK”

KOCADON “SEÇİMLER 2012’NİN RÖVANŞI OLACAK”

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon  ve CHP Bodrum İlçe Örgütü 1 Kasım seçimleri nedeni ile, basınla kahvaltıda biraraya geldi.

RECAİCHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen “Ankara’daki katliamın birinci haftasında,  saat 10.04’de Belediye Meydanı’nda sivil toplum kuruluşlarından arkadaşlar ile beraber bir anma yaptık. Toplantımıza o nedenle biraz geç nbaşlamak durumunda kaldık” diyerek, sözü Başkan Kocadon’a verdi.

Kocadon ” 18 yıllık belediye başkanlığı seçimlerinde, ilk kez  bu kadar heyecan yaşıyorum.CHP’nin hem seçim bildirgesi,   hem genel başkanımızın tavırları bize yön verdi. Huzur birlik beraberlik ve barış için yaptıklarınısadece biz değil, bütün Türkiye biliyor. Bu seçim aynı zamanda 2002 yılının da rövanşı olacaktır. 1999 – 2003 arası Türkiye’yi yöneten siyasi partiler meclis dışı kalırken, 2 parti meclise girmiştir. Bu kez ise, Muğla’dan CHP’den 4 milletvekilimiz kesin, ama  6 milletvekili de olabilir. Artık Türkiye halkı birlik beraberlik içinde bir yaşam istiyor. Türkiye’nin birleştirici gücü Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk PArtisidir.  Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet halk partisidir. Türk halkı sağ duyusunu bu seçimde sandığa taşıyacaktır. ” dedi.

ÖMER SÜHA“YA İHMAL, YA GÖZARDI VAR”

Milletvekili Ömer Süha Aldan, Ankara’daki katliamla ilgili olarak öetle “Biz garın olduğu meydanda bir önlem almadık sadece miting alanında aldık diyen Başbkan’a soruyorum şimdi ” Madem öyle güvenlik şube müdürünü neden görevden aldınız? Burada ya bir ihmal vardır ya da bir şeyler gözardı edilmiştir. Sayın Başbakan bilmeden istemeden bu örgüte  yardım mı etmiştir? Ben eski DGM savcılığı yaptım. Makul şüpheli olarak yargılayabileceğiniz bu kişiler, en azından örgüt üyeliğinde 5 yıl alırlar. Patlamasını beklemeye gerek yok. Edilgen ve ezik bir hava içindeler. Oysa ki böyle ortamlarda, iktidarın topluma güven ve moral vermesi gerek.” diyerek, basının sorularına yanıt verdi.

 

CHP

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.