Anasayfa » Politika » KOCADON “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

KOCADON “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Bodrum Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan toplantısı Turgutreis Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde 19 gündem maddesi ile gerçekleştirildi.

19 gündem maddesinin biri hariç tamamı oy birliği ile kabul edildi. Konacık’ta Vergi Dairesine tahsis edilen arazide yapılaşma yoğunluğunun yükseltilmesi yönündeki imar plan tadilatına MHP grubu ret oyu verdi. Öneri MHP’lilerin ret oylarına rağmen CHP’li meclis üyelerinin evet oyları ile kabul edildi.

Başkan Mehmet Kocadon Ortakent Yahşi Mahallesindeki bir parselin deniz cephesindeki imar plan tadilatı talebini içeren 11. Gündem maddesi görüşülürken; Kent Tv tarafından geçtiğimiz hafta gündeme getirilen Kargı koyunda denizin içine kadar duvar örülmesi ile ilgili haberi de anımsatarak dikkatli karar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Konunun detaylarının incelenmesinin ardından teklifin ileriki tarihlerde görüşülmek üzere yeniden meclise getirilmesine oy birliği ile karar verildi. Konacık’ta kapalı pazar yerinin bir bölümünün kültür merkezi olarak değerlendirilmesini içeren gündem maddesi ise, imar komisyonuna iletildi. İsminin “kültür merkezi” olmaması konusunda komisyon üyelerine yaptığımız hatırlatma üzerine ise “biz sadece imar planı ile ilgili kısmına baktığımızdan, ismi değiştirelecektir zaten” şeklinde açıklamada bulundular.

KOCADON “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Başkan Kocadon toplantının sonunda, bir madde hariç bütün maddelerin oy birliği ile kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bodrum’da bütün Türkiye’ye örnek olacak bir meclis toplantısı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Gündem maddeleri görüşülürken Başkan “biz artık büyükşehiri beklemeksizin, birçok çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. Bodrum’un bazı çalışmaları bürokratik nedenlerle beklemeye tahammülü olmuyor” dedi.

meclis katılım

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.