Anasayfa » Politika » KOCADON’DAN, SELİ KULLANARAK YAPILAN ELEŞTİRİLERE CEVAP “CHP’yi BİTİREMEZSİNİZ” ..,

KOCADON’DAN, SELİ KULLANARAK YAPILAN ELEŞTİRİLERE CEVAP “CHP’yi BİTİREMEZSİNİZ” ..,

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sel nedeni ile yaşanan olayın altyapı eksikliğinden kaynaklanmadığını , bunun bir doğa olayı olduğunu ifade ederken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da isim vermeden bazı CHPlilerden gelen eleştirileri kastederek “‘Felaketlerden medet umarak siyaset yapan zavallı zihniyetler’ dedi.

Osman Gürün, Eylül ayı yağış ortalamasının 2.7 kg, o gün ise yağan yağmurun ortalamasının 271.6 kg olduğuna işaret ederek “Bunun karşısında yapılabilecek birşey yok. Kocadon ile birlikte bayram sonrasında gerekli olan bilimsel çalışmayı yapacağız. DSİ genel müdürüyle de görüştüm, kendisine bir ekip göndermesini, bizim ekiplerimizle birlikte Bodrum’da bilimsel olarak çalışma yapılaması gerektiğini talep ettim” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, sosyal medya üzerinden yapılan bazı açıklamaları  çok sert bir şekilde eleştirdi. Özellikle kendilerine yakın siyasi görüşte olan bazı kişileri isim vermeden ‘Felaketlerden medet umarak siyaset yapan zavallı zihniyetler’ olarak niteleyen Kocadon  “Bunların bize çok yakın insanlar olması da bizi çok üzüyor. Bize yakın insanlar bunlara daha hoşgörüyle yaklaşması gerekirken sanki bir cevher bulmuş gibi, bir maden bulmuş gibi gökyüzünden yağan yağmurla bizi karalamaya çalışıyor, bu içimizdeki insanlar. Seçim atmosferine giderken böyle şeyler hiç hoş değil. Mehmet Kocadon’u sevmeyebilirsin, hırsın da olabilir. 3 yıl sonra karşısına çıkarsın, medeni cesaretin varsa aday olursun. Yoksa sanal dünyada sadece kendini tatmin edersin. Şu güzelim  Türkiye’de eşi, benzeri olmayan her yerde örgütlenmiş Cumhuriyet Halk Partisi’ni  bitiremezsiniz sadece kendiniz bitersiniz. Bunları da buradan söylüyorum parti içinde tutmayız. Bu güne kadar bundan beslenmişler artık bundan sonra bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi hiç kimseye güvenerek kurulmadı bunlar olmasa da yoluna devam edecektir. Eleştirilerde bulunanlara hiç olmazsa ayağımıza tökez olmayın bu partinin koşmaya ihtiyacı var halkla bütünleşmeye birlik beraberliğe ihtiyacı var diyorum. Ben gurur duyuyorum. Her mahallesinde örgütü ve teşkilatlanması olan başka bir parti yok. Demek ki hazırız bırakın önümüzü açın biraz ilerde oynayın önümüzü tozutmayın.  Bundan bir şey çıkmaz. Yaşadığımız bu felaketten  dolayı birlik beraberlik olma zamanıdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı’ndaki bayramlaşma programına CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir  Burak Erbay Süleyman Girgin ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve CHP İlçe Başkanı Recai Seymen’in yanı sıra partililer ve vatandaşlar katıldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.