Anasayfa » Politika » KÖYCEĞİZ’DEN BAŞKANLIK SİSTEMİ MESAJI

KÖYCEĞİZ’DEN BAŞKANLIK SİSTEMİ MESAJI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasaya ve başkanlık sistemine adım atıldığını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasaya ve başkanlık sistemine adım atıldığını açıkladı. Bakan Soylu, güçlü, büyüyen ve huzurlu bir Türkiye’nin dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayacak yeni anayasa için milletin kabulü ve gayretinin şart olduğunu belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’da Köyceğiz Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada anayasa ve başkanlık konusunu değerlendiren Bakan Soylıu, “Yeni bir anayasaya doğru adım atıyoruz. Hep birlikte adım atıyoruz. Bunu inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bilmenizi istiyorum, artık Türkiye yeni anayasasında başkanlık sistemi ile beraber, ama milletimizin kabulü ile milletimizin ortaya koyacağı bir gayret ile yepyeni bir yolculuğa çıkacaktır. Bu ülkede birinci boğaz köprüsünü de istemediler, ama bugün ezerinden herkes geçiyor. Bugün bu ülkede ikinci boğaz köprüsünü de rahmetli Özal söylerken istemediler. Bu ülkede Keban Barajını da istemediler. Allah’tan Marmaray’ı görmediler yerin altında olduğu için. Eğer onu görselerdi onu da itiraz ederlerdi. Milletimizi anahtarın kendinde olduğu yeni bir sistem ile milletimizi buluşturma zamanıdır. İşte onun adı Başkanlık sistemidir. Yeni anayasa, başkanlık sistemi, yatırımlar, reformlar, büyüyen, güçlü giden, hızlı giden bir Türkiye.

SÜLEYMAN SOYLU2

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ

Dünya’da hak ettiği yeri bulan Türkiye’yi hep beraber kucaklayarak getireceğiz. İnşallah huzuru da hep beraber sağlayacağız. Bu vesile ile önümüzdeki hafta bugün 1 Mayıs İşçi Bayramı. Çalışanlarımızın bayramı. Onu da huzur içinde gerçekleştireceğiz. Türk-İş Çanakkale’de şehitlerimiz ile beraber, Hak-İş Sakarya’da çalışanlarımız ile beraber ve diğer tüm sendikalarımız İstanbul’da büyük bir iş ahengi, iş uyumu ve AK Parti’nin çalışanlar ile birlikte bayram yaptığı anlayışı içerisinde insanlar huzurlu bir 1 Mayıs geçirecek” dedi.

AK PARTİ

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.