Anasayfa » Politika » “KÜLLERİNDEN DOĞAN BİR MİLLETİN PARTİSİYİZ”

“KÜLLERİNDEN DOĞAN BİR MİLLETİN PARTİSİYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92. kuruluş yıl dönümü nedeni ile, Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 9 Eylül Çarşamba saat 10.00’da Bodrum Belediye Önü Atatürk Anıtına Çelenk Koyma töreni yapılıyor.

CHP Muğla İl Başkanlığı ve ilçe başkanlarının kuruluş yıl dönümü nedeni ile yayınladıkları mesaj şöyle:

9 Eylül 1923, Kurtuluş Savaşı’ndan kararlılığı, azmiyle başarıyla çıkan bağımsızlığı ve özgürlüğü için küllerinden doğan bir milletin sözcülüğünü yapacak Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğduğu tarihtir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve en köklü partisidir. 1923 yılından itibaren, Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürlükleri, demokrasiyi, insan haklarını, kadın erkek eşitliğini, sosyal demokrat hukuk devletini, yargı bağımsızlığını, çağdaşlaşmayı savunan tek partidir. Kuruluş ilkelerine günümüze kadar sahip çıkan Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten gelen tecrübesi, Türk Milleti’nden aldığı destekle gelecek de de Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucusu ve savunucusu olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi, 92 yıllık siyasi hayatında birçok siyasi parti ile demokrasi mücadelesi vermiş ve rakipleri siyasetten silinmesine rağmen varlığını, çizgisini korumuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bir kültür, bir anlayış, bir iradedir. Temelleri bütün Anadolu’da kökleşen, milletin hür iradesinin sesi olan Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin partisi olmaya devam edecektir.

Son günlerde yaşanan terör olayları ülkemizin huzurunu bozmakta, her gün gelen acı haberlerle sarsılmaktayız. Siyasi belirsizlik ve ülkeyi kaos ortamına sürüklemeye çalışan açıklamalar yapılmakta, Türk Milleti’nin sabrı sınanmaktadır. Oysa bugünlerde her zamankinden daha çok birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşamaya ihtiyacımız vardır. Daha yaşanacak bir Türkiye için milletimizin güvenine ve temelleri sağlam siyasi bir iradeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92.yılında, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyor, gücünü halktan alan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren herkese şükranlarımızı sunuyor ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet  ve kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl ve İlçe Başkanlıkları

CHP Muğla İl Başkanı     Mürsel Alban

Bodrum İlçe Başkanı      Recai Seymen,

Dalaman İlçe Başkanı     Erdoğan Karakuş,

Datça İlçe Başkanı                           Sami Bircan ,

Fethiye İlçe Başkanı       Ali Özgür Kullukçu,

Kavaklıdere İlçe Başkanı               Zafer Akkaş ,

Köyceğiz İlçe Başkanı     Nazmi Ünoğlu ,

Marmaris İlçe Başkanı   Mehmet Oktay ,

Menteşe İlçe Başkanı    Erkan Aydın,

Milas İlçe Başkanı                            Suat Özcan,

Ortaca İlçe Başkanı                         Mehmet Sertkaya ,

Seydikemer İlçe Başkanı              Nalan Büyükçoban  ,

Ula İlçe Başkanı                                Gültekin Sarıbaş ,

Yatağan İlçe Başkanı       Kamil Genek

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.