Anasayfa » Kültür - Sanat » KÜLLİYE… RESLER… ASPAT

KÜLLİYE… RESLER… ASPAT

TMMOB Bodrum İKK Yönetim Kurulu Başkanı Şahabettin Doğan;  Yalıkavak Geriş’teki RESler, Aspat’taki inşaat ve Camel Beach’deki Külliye yapımı ile ilgili dava süreçleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TMMOB Bodrum İKK Yönetim Kurulu Başkanı Şahabettin Doğan basına yaptığı açıklamada, oda olarak açtıkları davalarla ilgili şu bilgileri verdi:

    1. Yalıkavak Geriş’te bulunan Rüzgar Enerji Santralleri için mahkeme yıkım kararı vermişti. Belediye,yıkım işlemini  mevcut yapıda enerji olması nedeni gerçekleştiremediğini söylemiştir.  Ancak, bu gerçek uygulamaya son verilmesi anlamına gelmez. Enerjinin kesilmesi için ne düşünülmektedir, bu konuda belediyeden hassasiyet ve bir açıklama beklemekteyiz.
    2. Camel Beach koyu sırtlarında geçtiğimiz yıllarda yapılmak istenen külliye için, açtığımız dava süreci devam etmektedir. Daha önce sökülen tabelalar, şimdi yine farklı bir yapı şeklinde yenilenerek tekrar asılmış ve aynı yerde hareketlenme başlamıştır . Biz olaya dini boyutu olarak değil, yapısal boyutu olarak bakıyor ve o boyuta ihtiyaç var mıdır diyoruz. Mahkeme sürecine diyanet te müdahil oldu.Ancak, sundukları raporda sıkıntı var. İtirazımızı yapacağız.
    3. Aspat koyunda özel bir firma tarafından yapılmakta olan inşaat ile ilgili de dava açtık. Doğal ve arkeolojik açıdan yapılaşmaya aykırı durum var. Bizler, hala bağımsız mahkemelerimiz olduğuna inanıyor ve doğru kararlar verileceğine inanıyoruz.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.