Anasayfa » Çevre » KUMBAHÇELİLER KAZANDI…İHALE İPTAL…SIRA KAZIKLARIN SÖKÜMÜNDE

KUMBAHÇELİLER KAZANDI…İHALE İPTAL…SIRA KAZIKLARIN SÖKÜMÜNDE

Halikarnas Disco’nun önünde iskele yapmak amacı ile çakılan kazıkların, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından bugün yapılacak olan ihalesi, Maliye Bakanlığı tarafından iptal edildi.

Kumbahçe’de daha önce iskele yapmak amacı ile çakılan kazıkların bir kısmı, Bodrum Belediyesi tarafından sökülmüştü. Bodrum Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada da “yasal olmadığı” ifade edilmişti. Ancak, geçtiğimiz günlerde  aynı alanın Milli Emlak Müdürlüğü tarafından, 28.12.2015’te ihaleye çıkacağı ilan edilmişti.

BODRUMLULAR’IN TEPKİSİ GÖZ ÖNÜNE ALINDI

ilanBu süreç içinde Kumbahçeliler imza kampanyası düzenlediler. Cumartesi Günü de basın açıklaması yaparak “ihalenin iptalini” istediler. Bugün de, Kumbahçe’yi temsilen bir grup Kaymakamlık Binası’nda bulunan Milli Emlak Müdürlüğü’ne gittiler. Bu kez ilan panosunda 18 Aralık’ta ilana çıkan, ve 11.12.2015’te Maliye Bakanlığı tarafından iptali duyurulan ihale kararı ile karşılaştılar. Temsilci grup, ardından Milli Emlak Müdürü ile kısa bir görüşme yaparak, açıklamada bulundular.

Grup adına açıklamayı yapan Ayşe Temiz “Müdür Bey’e ihalenin iptal gerekçesini sorduk. Esas veya usul nedeni ile mi diye sorumuza verilen cevap bizi daha da sevindirdi. Maliye Bakanlığı halkın hassasiyetini göz önüne alarak ve basında çıkan yoğun haberler nedeni ile iptal etmiş. Yörede yaşayanların taleplerinin göz önüne alınması bizleri çok mutlu etti. Demek ki, birlikte olursak sesimizi duyurabiliyoruz. Bundan sonraki süreç, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’la görüşerek bu kazıkların sökülmesini istemektir. İnanıyoruz ki, Bodrum’un bu eşsiz sahili hakkettiği görüntüye tekrar kavuşacaktır. Teşekkürler Kumbahçe..”

Kaymakamlık’tan ayrılan grup, ardından Bodrum Belediye Binası’na giderek Başkanlık Sekreterliği’nden randevu talep ettiler.

ihale iptali.jpg2.jpg3

 

Paylaş

Bir yorum

  1. Grurla arkanızdayız haydı kumbahce sakınlerı halıkarnas kumbahcenın güzelliğini bozamaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.