Anasayfa » Güncel » “KURBAN BAYRAMI UZATILSIN”

“KURBAN BAYRAMI UZATILSIN”

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, 1 Eylül’de başlayacak kurban bayramı tatilinin, 30 Ağustos Zafer  Bayramı ile birleştirmesini talep eden basın açıklaması yaptı.

BOYD’dan

Kurban Bayramı Tatili için, Hükümete ve Yeni Kültür ve Turizm Bakanı’na Çağrı:

Son üç yıldır Ülkemizde yaşadığımız olumsuz olaylar, 15 Temmuz Darbesi, Deprem, Fırtına derken Turizm durma noktasına gelmiş, Tüm bu olumsuzluklara bağlı olarak Avrupa turizmindeki ciddi düşüş nedeniyle de Otelcilerimiz hayatta kalıp kalmama durumunda yaşam mücadelesi verir olmuşlardır.

Bu nedenle, ikinci kriz yılının da tamamlanmakta olduğu bu günlerde, gerekli önlemler alınmadığı taktirde hazin son kaçınılmaz olacaktır.

Turizmciler gururludurlar, “kan kusup kızılcık şerbeti içtik” derler…Ancak durum farklıdır ve başta otelcilerimizin büyük bir bölümü borç ve kredi batağı içerisindedirler…

Kötü bir sezon geçiren turizm sektörünün, sezon sonu için “Can Simidi” olacak Kurban Bayramı Tatilinin 30 Ağustos Zafer Bayramımızın ardından başlaması ve arada verilecek iki günlük “İDARİ TATİL” in bir nebze nefes aldırabilecek olması açısından çok önemli görüyoruz.

Bu nedenle başta yeni Turizm Bakanımız olmak üzere hükümetimizden bayram tatilinin uzatılmasını talep ve rica ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Serdar Karcılıoğlu / Başkan

BOYD Yönetim Kurulu adına

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.