Anasayfa » Kültür - Sanat » LEROS’TA KÜLTÜRLER BULUŞMASI

LEROS’TA KÜLTÜRLER BULUŞMASI

Bodrum’un ilk ve tek en kapsamlı yelken yarışı ve deniz festivali The Bodrum Cup’ta üçüncü gün yarışları, Yunanistan’ın Leros adası açıklarında düzenlenen “Nef Bodrum Leros – Leros” etabıyla Leros’da sonlandı.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle bu yıl 28’inci kez düzenlenen The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’da yelkenler, komşu adamız Leros’ta dostluğa açıldı. 19 Ekim Akşamı Leros’a demirleyen yarışçıları, ada halkı, belediye başkanı coşkuyla karşıladı. Leros Adası folklor ekipleri, bir saati aşkın bir süre canlı müzik eşliğinde, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Bodrumlular’dan da ekipe eşlik edenler olurken, iki ülkenin yöresel halk oyunları ve müzikleri geç saatlere kadar sürdü, Türkler onuruna havai fişekleri atıldı.

Leros Limanı’nda gerçekleşen etkinliğe Leros Kaymakamı John Themelaros, Leros Belediye Başkanı Michalis Kollias, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, The Bodrum Cup Onursal Başkanı ve Era Yelken Kulübü Yöneticisi Erman Aras, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Argo Oil şirketi yetkilisi Michalis Psarombas, Kalymna Yachting Club yetkilisi Vassilis Kapadaki, Leros Gümrük memuru Nebotaki Ria, Leros Liman Başkanı Billiris Sakis, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Üyeleri, yelkenciler ve Leros halkı katıldı.

 

İkinci gün yarışları TAV Passport Gümüşlük – Leros Etabının sonuçları ise www.thebodrumcup.com web sitesinden açıklandı.

leros-jpg2-jpg3-jpg4

 

 

leros-jpg2erman

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.