Anasayfa » Kültür - Sanat » MEYDANDA RUS YEMEKLERİ PAZARI

MEYDANDA RUS YEMEKLERİ PAZARI

Bu yıl 2’inci kez düzenlenen Rusya Kültür Günleri Festivali’nde, Rusya‘nın doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtıldığı sergi açıldı. 15 Ekim’de de İskele Meydanı’nda, Rus Yemekleri Pazarı kuruluyor.

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Tanıtma Vakfı Moskova Temsilciliği Bodrum Turizm Ofisi’nin organize ettiği; Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum Denizciler Derneği, ‘Spektr Hotel Bodrum‘ ve ‘Vaş Bodrum( (www.bodrum.com.ru) Rusça Bilgilendirme Portalı destekleriyle gerçekleştirilen 2’inci Rusya Kültür Günleri Festivali, bugün Yalıkavak Mahallesi’ndeki Spectr Hotel’de düzenlenen ‘Benim memleketim’ adlı sergiyle başladı. Rusça konuşan ülkelerin fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan serginin açılışını; Vaş Bodrum Portalı’nın (WWW.bodrum.com.ru) ve festivalin yöneticisi Rus Sergey Klyuev, Rus ve Türk turizmcilerle birlikte yaptı. Rusya‘nın doğal ve tarihi güzelliklerini yansıtan 90 fotoğraf, sergide yer aldı. Festivalde ise bu akşam, Yalıkavak Açık Hava Sineması’nda 1981 yılında ABD‘de En İyi Yabancı Film Akademi Ödülünü kazanan ‘Moskova Göz Yaşlarına inanmaz’, orjinal dilde Türkçe altyazılı olarak gösterildi.

bodrum-rusya-kultur-gunleri-nde-sergi-acildi-8855401_300

15 Ekim’de İskele Meydanı’nda, Rus Yemekleri Pazarı kurulacağını belirten Klyuev, “Amacımız Rusya‘yı Bodrum‘da, Bodrum‘u ise Rusya‘da en iyi şekilde tanıtarak turizmi katkıda bulunmak. Yüzlerce yıldır komşu olan iki ülkenin yaşadığı gerginlikleri bu tür etkinliklerle, kültür sanat ve sosyal içerikli festivallerle tanıtıp kaynaştırarak kısa sürede hem ülkelerin hem de toplumun üzerinden atmak. Bu sergiyi önümüzdeki yıl Moskova‘da, Bodrum‘un fotoğraflarıyla açacağız” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.