Anasayfa » Güncel » MEZARI AÇILACAK. “ONUN SOYADINI TAŞIMAK İSTİYORUM”

MEZARI AÇILACAK. “ONUN SOYADINI TAŞIMAK İSTİYORUM”

Ünlü karikatürist Bedri Koraman‘ın mezarının, sinema ve tiyatro sanatçısı Meral Küçükerol‘un açtığı babalık davası nedeniyle açılacak olmasına Muğla‘nın Bodrum”da  yaşayan eşi Nil Koraman tepki gösterdi.

Koraman, “Bedri’nin kızı olduğunu iddia eden bu kişiye yıllarca yardım ettik. Ancak, O, Bedri’nin sekiz yıllık rahatsızlığı süresince bir kez, ‘geçmiş olsun’ demedi, yanına gelmedi, Ayrıca neden Bedri yaşarken değil de öldükten sonra babalık davası açıp, DNA testi istedi. 67 yıl niye bekledi bu test için?” dedi. Küçükerol ise Koraman’ın babası olduğunu başta Gülriz Sururi olmak üzere sanat ve tiyatro camiasındaki pek çok kişinin bildiğini, bunu cenazede de söylediğini hatırlattı.

 ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ‘BABALIK’ DAVASI

Kalp ve solunum rahatsızlığı bulunan Karikatürist Bedri Koraman, 13 Mayıs 2015’de düşüp, başını çarptı. Beyninde ödem oluşan ve kaldırıldığı Özel Bodrum Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edilen Bedri Koraman‘ın 17 gün sonra Torba Mahallesi, Abdi İpekçi Tatil Sitesi’ndeki evinde 87 yaşında yaşamını yitirdi. Koraman, Torba Mezarlığı’nda toprağa verildi. Koraman’ın ölümün ardından kızı olduğunu ileri süren sinema ve tiyatro sanatçısı Meral Küçükerol, Bodrum Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, ‘babalık’ davası açtı. Davanın üçüncü duruşması geçen 28 Ekim’de görüldü. Mahkeme heyeti dosyadaki iddialara göre Anne Hikmet Küçükerol’un kızı Meral Küçerol’un Bedri Koraman ile 1948 yılında başlayan ilişkisinden dünyaya geldiği iddialarının kesinliğe kavuşması için DNA testi yapılmasına karar verdi.

“ONUN SOYADINI TAŞIMAK İSTİYORUM”

mugla-bedri-koraman-in-esinden-babalik-davasi-8822140_x_2643_oDHA muhabirine telefon ile konuşan sinema ve tiyatro sanatçısı Küçükerol, “Cenazede deBedri Koraman‘ın babam olduğunu söylemiştim. Ayrıca başta Gülriz Sururi olmak üzere sanat ve tiyatro camiasındaki pek çok kişi de Bedri Koraman‘ın babam olduğunu bilir. Onun soyadını taşımak istiyorum. Bu nedenle açtığım davada yapılacak DNA testi kararının sonucunu bekleyeceğim. Benden de kan örneği alınacak. Avukatım, ‘iki veya üç hafta içerisinde mezar açılarak DNA örneği alınabilir’ dedi. Bunun için gerekiyorsa Bodrum‘a gideceğim. Soyadı hakkımı elden ettikten sonra miras ile ilgili gelişmeleri takip etmek en doğal hukuki hakkım” dedi.

“BEDRİ’NİN BÖYLE BİR KIZI OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

Bodrum’da yaşayan Nil Koraman, Meral Küçükerol‘un açtığı babalık davası nedeniyle eşinin mezarının açılacak olmasına tepki gösterdi. Koraman, “Bu kadın, Bedri yaşadığı süre boyunca sık sık karşımıza çıktı. Bedri’nin kızı olduğunu iddia eden bu kişiye yıllarca maddi yardımda bulunduk. Ancak o, Bedri’nin sekiz yıllık rahatsızlığı süresince bir kez, ‘geçmiş olsun’ demedi, yanına gelmedi, Ayrıca neden Bedri yaşarken değil de öldükten sonra babalık davası açıp, DNA testi istedi. 67 yıl niye bekledi bu test için?” Bu eşime büyük bir saygısızlık. Affetmem mümkün değil. Ayrıca bu kadın Bedri’nin asker kaçağı olduğunu iddia ediyor. Hikmet Hanım ile aşk yaşadığı yıllarda Bedri 18 yaşındaymış. 18 yaşında asker kaçağı mı olunur? Yalan ve yanlış haberlerle kamuoyunda yanlış yönlendiriyorlar ama buna taviz vermeyeceğim. Şahsen Bedri’nin böyle bir kızı olduğuna inanmıyorum. Biz de hukuk mücadelemizi vereceğiz. Eşimin adı üzerinden polemik yapmak onu yattığı yerde huzursuz etmekten başka bir işe yaramaz” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.