Anasayfa » Politika » “MHP BODRUM’UN BÖYLE BİR KAMPANYAYA GİRMESİ ETİK VE DOĞRU DEĞİL!”

“MHP BODRUM’UN BÖYLE BİR KAMPANYAYA GİRMESİ ETİK VE DOĞRU DEĞİL!”

CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Bodrum’da yaptığı basın açıklamasında MHP Bodrum İlçe Yönetimi tarafından basına servis edilen, MHP Adayını desteklediğine ilişkin çıkan haberlere tepki göstererek, “O nezaketen söylenmiş bir sözdü. Beni ne MHP ilgilendirir, ne AKP ilgilendirir. Benim tek bir partim vardır. Sonuna kadar, nefesim boyunca bağlı olduğum CHP vardır.”dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Aydın’a gitmek üzere Milas Bodrum Havalimanına gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamak için alana giden CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ile havalimanında yapmış olduğu görüşmenin ardından Bodrum’da bir basın açıklaması düzenledi.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında Başkan Ali Acar’a CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP’li Bodrum Belediye Başkanvekili ve Meclis Üyesi Osman Küçükyüzbaşı,Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum Kadın Kolları BaşkanıEnder Taşören, CHP Bodrum Eski İlce Başkanı Hüseyin Anıl ile partililer eşlik etti.

“BIRAKIN DESTEK OLMAYI, SANDIKTA BAŞKA BİR PARTİYE OY VERECEĞİMİN TEREDDÜDÜ HİÇ KİMSENİN AKLINDA OLMASIN!”

MHP Bodrum Yönetimi adlı mail adresiyle basına servis edilen ve birçok yerde kullanılan haber bültenindeki söylemlerin yanlış anlaşıldığını, sadece yapılan bir ziyarette nezaketen söylenmiş ifadeler olduğunu belirten Ali Acar, yaratılan bu algının siyasi açıdan da etik olmadığını savundu. Acar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamak için havaalanına geldiğini, bu vesileyle kendisine yansıdığı kadarıyla yanlış olan bir algıyı düzeltmek adına böyle bir basın toplantısı düzenlediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Bizler temsilcilik görevini yapıyoruz. Belediye Başkanları genel siyasetteki liderler, yöneticiler, seçilmiş olan insanlar gibi herkesle görüşmesi, kapısının herkese açık olmasıkadar doğal bir şey yoktur takdir edersiniz. Bizler de nezaketen bizden randevu alıp ziyarete gelen insanları kim olursa olsun karşılamak, ağırlamak, ikramda bulunmak, iyi temennilerde bulunmak, hepimizin insanlık görevidir diye düşünüyoruz. MHP’nin bu seçimlerde ikinci sıra adayı olduğunu duyduğum. Sayın Asım Başaran da geçmişte, 5-6 yıl öncesinden bir veya iki defa tesadüfen turizmle ilgili karşılaştığım ve oradan bir tanışıklığım olan bir beyefendidir. Ziyaretçi talebini çok doğal ki kabul ettim ve teşekkür ettim. Çünkü CHP’nin bir belediye başkanı olarak 12 yıllık görev süremde merkezi yönetimin hiçbir temsilcisi, ilçe başkanı, ilçe yöneticisi, il başkanları, milletvekilleri, milletvekili adaylarının ziyaret etmediği; 1000 üzerinde on yıllık görev süremde ön inceleme geçirmiş, tamamen tetikçiliğini yapan bir AKP iktidarının bölgesel temsilcilerinin mücadelesini veren CHP’li bir belediye başkanıyım. Bu işin hassasiyetini, ciddiyetini de bilen bir insanım. Gönül ister her siyasi kimlikte olan insanın olduğu gibi benim de partim 6 tane milletvekili seçilsin. Bunun için de ne yapılması gerekirse yapmaya hazır olduğumu belirten; ilgili, gerekli toplantılarda ifade eden bir yapım ve kimliğim var. Dolayısıyla ziyarete gelen arkadaşlarımıza çok doğal ki iyi temennilerde, hayırlı olsun dileklerimizle birlikte inşallah seçilirsiniz gibi bir nezaket kelimesi kullanılmıştır. Siyasette ben buna desteğim, ben şuna desteğim demekle, tek bir cümleyle yol haritası belirlenip başarıya gitmenin mümkün olmadığını sizler gayet iyi biliyorsunuz. Bu bir aktif çalışmayı gerektirir. Bizim amacımız, Muğla’da tabi ki mevcut eski tabloya göre CHP’nin dördüncü milletvekilini çıkarmasıdır. Dolayısıyla bugünkü özellikle Bodrum’da hepinizi ilgilendiren, yaratılan bu algıyla ilgili açıklamamızın temel konusu budur. Hiçbir kimse Ali Acar’ın CHP’li kimliği olan ve CHP’nin belediye başkanlığını temsilen yürüten bir kişiyi tutup da başka bir partiye, bir başka kişiye benim en yakın akrabam dahi olsa farklı siyasi partiden, bırakın destek olmayı sandıkta bir oy vereceğimin tereddüdü de hiçbir kimsenin aklında olmasın. MHP Bodrum’un kendi örgütünden bu şekilde bir yazı, böyle bir kampanyaya girmesi etik ve doğru değil. Bununla ilgili de yargısız infaz gibi beni sorgulamaya kalkan insanları da birazcık sağduyuya davet etmek istiyorum. Beni ne MHP ilgilendirir, ne AKP ilgilendirir. Benim tek bir partim vardır. Sonuna kadar, nefesim boyunca bağlı olduğum CHP vardır. Ve bir tek oy fazla çıkarması bizim idealimizdir. Bu konuda da hiçbir kimsenin tereddüdünün olmamasını rica ediyorum.”

Başkan Ali Acar, seçim çalışmalarıile ilgili yaptığı değerlendirmede ise, “Partimizde önemli olan ve yarar sağlayacak olan bölgemizi temsil edecek olan adayın nereli olursa olsun, hangi ilçeden olursa olsun, gerçekten temsil kabiliyetine sahip olmasıdır. Bu işe gönül verip gerçekten emek sarf edip hem bölgemizi hem de partimizin çıtasınıyükseltecek katkı koyacak insanların seçilmesidir. Partimizden adaylığı düşünen arkadaşların içerisinde bu işi en iyi kim yapabilecekse onun seçilmesidir önemli olan. Vizyonu, kapasitesi olan, parti bilinci olan ve her şeyden de önce Muğla’yı ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni parlamentoda temsil edecek insanlara bakmak lazım.” dedi.

“CHP BODRUM’U ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

Konuşmasının devamında Ali Acar,“Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığında özellikle hanımefendilerin emeği tartışılmaz. T-shirt’lerini giymişler, partimizin belirlemiş olduğu sloganlarımızla halkımıza verdiği mesajlarla demek ki yoğun bir tempo içerisindesiniz. Hepinizi gönülden kutluyorum, teşekkür ediyorum. İlçe başkanımı, yönetimini ve bütün çalışma ekibi arkadaşları da gönülden kutluyorum. Yolumuz açık olsun önemli olan hep beraber yumruğu bir yere vurmak. Burada favori olan biziz, Cumhuriyet Halk Partisi. Ve her yerde bu mesajı veriyoruz.”ifadelerini kullandı.

RECAİ SEYMEN: “BU, SİYASETEN ÇOK BÜYÜK BİR NEZAKETSİZLİK! MANİPÜLASYONDAN KAÇINMAMIZ, SİYASETİ KURALINA GÖRE YAPMAMIZ LAZIM”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ise açıklamasında MHP Bodrum Yönetimi adlı mail adresi ile basına servis edilen haber bültenindeki ifadelerin Bodrumlu seçmen üzerinde yanlış bir algıyarattığını ifade ederek, bunun bir manipülasyon olduğunu ve siyasi açıdan etik bir davranış olmadığını vurguladı.

Başkan Seymen konuşmasında, “Bizler de her gün seçim çalışmaları ile ilgili programımızı yapıyoruz ve her gün alandayız, sabahtan gece saat 12’ye 1’e kadar. Bodrum, 1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran seçimlerinin üzerinde bir oy oranı çıkaracak. Hedefimiz bu. Muğla’da dördüncü milletvekilini çıkarmak için Bodrum’dan ne kadar katkı koyabiliriz, örgüt olarak bunu amaçlıyoruz. Dün MHP Bodrum Yönetimi tarafından ise böyle bir bildiri geçilmesi, seçmenin aklında böyle bir algı yaratılması bence siyaseten çok büyük bir nezaketsizlik, önce bunu belirteyim. Nezaketen belediye başkanımızın yaptığı konuşmayı, adayı destekliyor diye vermek hoş bir şey değil. Bende bunun kaydı var. Size gösterebilirim. Bu haber basına MHP Bodrum Yönetimi adlı bir mail adresinden ‘Ali Acar’dan Başaran’a gönlümüz sizden yana’diye bir metinle beraber gönderilmiş. Belediye başkanımızın nezaketen söylediği sözleri; bir algı yönetimi kullanılarak yanlış anlaşılmalara, seçmenin gözünde, Bodrum seçmeninin gözünde bilhassa yanlış anlaşılmalara yol açacak ifadelerle basına servis edilmiş. Ben bunu bugün Ali Bey’e başkanımıza anlattığım zaman o da tabi çok büyük duyarlılıkla tepkisini dile getirerek ‘ben acilen Bodrum’da bir basın açıklaması yapacağım, bir fiil gelmek istiyorum’ dedi. Buyurun dedim, zaten kendisi de havalimanımıza kadar gelmişti. Sizi de böyle apar topar getirdik ama bunun açıklığa kavuşması lazımdı. Siyasette arkadaşlar, biraz da bu tip şeylerden kaçınmamız lazım. Algıyı başka taraflara çekmekten, yanlış ve manipüle edecek şeylerden kaçınmamız lazım. Siyaseti kuralına göre yapmamız lazım diye düşünüyorum.” dedi.

ENDER TAŞÖREN: “TEREDDÜT KALMADI”

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları BaşkanıEnder Taşören ise “Biz hep çoluğumuzu çocuğumuzu evimizi ihmal ettik, dördüncü milletvekili için dağ bayır dolaşıyoruz. Tabi ki bu manipülasyonlar, bu tüpşeyler, moral bozucu oluyor. Açıklamanıza çok teşekkür ediyoruz. İyi niyetle söylenmiş bir söz saptırılmış. Böylelikle bir tereddüt kalmadı.” şeklinde konuştu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.