Anasayfa » Politika » MİLTA MARİNA İÇİN BİR ŞOK İDDİA DAHA…

MİLTA MARİNA İÇİN BİR ŞOK İDDİA DAHA…

Doğan Grubu’nun işletmeciliğinde olan Bodrum Milta Marina’nın sözleşmesinin Milli  Emlak tarafından tek taraflı iptali ve ardından yaşanan gelişmelerle ilgili, HDP Eş Genel Başkanı tarafından şok iddialar geldi.

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul’da  Şişli Figaro Düğün Salonu’nda partisinin  İl Kongresi’nin açılış konuşmasında,kendisinin 6 televizyon programına çıkarken, rakiplerinin 100-110 programa çıktığını söyleyerek “Bizi sanki Doğan Grubu ile anlaşma yapmış gibi lanse ettiler. Bu, AKP’nin doğrudan medyaya müdahale etmesidir.” dedi.BODRUM GRUBUNU İŞLETEN DOĞAN GRUBU

Yaklaşık 25 gün önce Muğla Milli Emlak Müdürlüğü’nün, Bodrum Yat İşletmesi’ne bir yazı gönderdiğini ileri süren Demirtaş şöyle konuştu: “49 yıllığına hazineden kiralanmış çok büyük bir yat limanı. Çok büyük bir rant var. 500 yat kapasiteli, alışveriş ve eğlence merkezleri olan devasa bir yatırım yapılacak. Çok cüzi bir fiyata bir şirkete kiralanmış. 25 gün önce tek taraflı ve uyduruk bir gerekçeyle Milli Emlak Müdürlüğü bu şirkete yazı yazıyor ve ‘Sözleşmeyi fesh ettim’ diyor. Şirketin sahibi panikliyor. Saraya haber gönderiyor. Saray 4 şart sunuyor. Birincisi; ‘Yayın grubunun başındaki CEO’yu değiştirip, bizim istediğimiz kişiyi atayın’ diyorlar. İkincisi; ‘26 kişilik liste vereceğiz. Onları işten çıkarıp, bizim istediğimizi işe alacaksınız.’ Üçüncüsü; ‘Bütün yayınlarınızda AKP lehine ve HDP aleyhinde propaganda yapacaksınız.’ Dördüncüsü ise ‘Ahmet Hakan’ı işten çıkarmayacaksınız, gece gündüz AKP propagandası yaptıracaksınız.’ Saray 4 şartı Doğan Medya’ya sunuyor. Bodrum grubunu işleten Doğan grubudur. Hükümet medya ilişkileri böyle işliyor. Hükümet medyayı bu şekilde satın alıyor.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.