Anasayfa » Politika » “MÜDÜR KENDİNİ AHIRDA HİSSEDEBİLİR”

“MÜDÜR KENDİNİ AHIRDA HİSSEDEBİLİR”

MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, İzmir‘deki bir ortaokulda okuyan bir grup öğrencinin ‘Andımız’ı okumak istemesine “Dingonun ahırı mı burası” diyerek tepki gösteren okul müdürüne tepki gösterdi.

MHP Bodrum İlçe Başkanlığı binasına Andımız’ın dışında ‘Türkçe Konuş, Türkçe Düşün, Ümidin Türkçe Olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazılı pankart asıldı. İzmir‘deki bir ortaokulda bir grup öğrencinin ‘Andımız’ı okumak istemesine “Dingonun ahırı mı burası” diyerek tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu’na, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’dan tepki geldi. Yokuşbaşı Mahallesi Cevat Şakir Caddesi’nde bulunan MHP Bodrum İlçe Başkanlığı binasına Andımız’ın dışında ‘Türkçe Konuş, Türkçe Düşün, Ümidin Türkçe Olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazılı pankart asıldı.

Nobel Kimya Ödülü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yeğeni olan evli ve bir çocuk babası 47 yaşındaki Cengizhan Sancar, “Andımız namusumuzdur ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün bize emanetidir. El uzattırmayız, söz söyletmeyiz. İzmir‘deki okul müdürünün bu sözlerine Genel Başkanımız Devlet Bahçeli‘nin verdiği aynı sert tepkiyle, Bodrumlular olarak tepkimizi gösteriyoruz. Bu şahıs kendisini ahırda hissedebilir. O, O’nun problemidir, bizce bir mahsuru yok. Ama Türkçe yemin ve Türklük namustur. Bundan habersiz olanlar milletimizin kültür ve tarih değerlerine ileri düzeyde zayiat vermişlerdir. Müdür kendisini ahırda hissedebilir ama Andımız ile büyüyen çocukların Andımız’ı okumak istemesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu nedenle üzerinde Andımız’ın yazılı olduğu dev pankartı astık ve Ne Mutlu Türküm Diyene diye yazdık” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.