Anasayfa » Çevre » MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU “İŞGAL VE TALANLARIN TAKİPÇİSİYİZ”

MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU “İŞGAL VE TALANLARIN TAKİPÇİSİYİZ”

Muğla’nın Milas Belediyesi sınırları içinde olan, Le Méridien Bodrum Beach Resort Otel‘de tadilat adı altında yapılan yağmayı Muğla Çevre Platformu üyeleri yerinde inceleyerek, kamuoyuna bir açıklama yaptılar.

Muğla Çevre Platformu’nun Bodrum ve Güllük Meclisi üyelerinin açıklaması şöyle:

MUÇEP Bodrum Meclisi ve MUÇEP Güllük Körfezi Meclis üyeleri olarak bugün,  Adabükü’ndeki Le Meridien Bodrum Beach Resort Otel‘in kıyı yağmasını yerinde inceledik. Anayasanın 43. Maddesi ve Kıyı kanununun 5. 6. ve 15. Maddelerine aykırı olarak iki  koyu tamamen işgal edilip, otel müşterisi olmayanların kumsaldan ve kıyıdan yararlanmasının engellendiğini  gördük. Denize dolgu ve  projede olmayan bir çok  ilave ile  iskele yapılmış. Aynı zamanda deniz içine yapılan tüm yapıların , deniz ekosistemine zarar verdiğini de biliyoruz. Le Meridien örneği,  kıyılarımızdaki talanı gözler önüne seren örneklerden sadece bir tanesidir. Çevre ve Sehircilik Bakanlığı‘nı, Milas Belediyesi‘ni ve Muğla Büyükşehir Belediyesi‘ni göreve davet ediyoruz. Bu ve benzeri işgallerin, doğanın talan edildiği tüm projelerin takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

Muğla Çevre Platformu

Paylaş

Bir yorum

  1. Cahit Biliroğlu

    Bodrum yerel inisiyatifi, turizm nedir dersini çalışarak, sürdürülebilir turizm şartlarını oluşturup buna göre planlamasını yapmazsa bu talanı durduramaz. Kapitalizmin doymayan yapısındaki şirketler yatırım dedikleri katliamlarına, neoliberal yapı içinde tam gaz devam ediyor. Bodrum çok az kaldı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.