Anasayfa » Çevre » MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU MUĞLA VALİSİ’NE ÇEVRE SORUNLARINI ANLATARAK ÇÖZÜM İSTEDİLER

MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU MUĞLA VALİSİ’NE ÇEVRE SORUNLARINI ANLATARAK ÇÖZÜM İSTEDİLER

Muğla Çevre Platformu üyeleri, Muğla Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret ederek, aciliyet içeren çevre sorunlarını dile getirdi.

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Yürütme Kurulu   adına Serdar Denktaş, Rezzan Şebin, Mustafa Tuncaelli ve Nazlı Çam 13 Mayıs Pazartesi Günü, Vali Esengül Civelek ile yaklaşık bir saat süren  bir görüşme yaptı. Görüşmenin ana başlıkları  “Kıyıların Durumu ve Muçev Kiralamaları” ve “Kitesurf Plajındaki Çevre Tahribatı ve Kaçak Yapılaşma” ile, Muğla bölgesinde işletilmekte olan ve yeni planlanan termik santralların ve kömür havzalarının çevresel ve toplumsal maliyetleri idi. Her üç konuda da katılımcılar, Vali Hanım’a hazırladıkları dosyaları sundular.

 

Toplantının ardından, kısa bir açıklama yapan MUÇEP Sözcüsü Serdar Denktaş “toplantımız olumlu geçti. Vali Hanım sadece bizleri dinlemek ile kalmadı, konularımız ile ilgili birimleri yanımızda telefonla arayarak, dosyalarımıza cevap verilmesini ve gereklerinin yapılmasını , sonuçlarının da mutlaka bizlere iletilmesini, önümüzdeki günlerde de, yine ilgili birimler ile biraraya gelmemizi kendilerinden istedi. Biz de bu talebi uygun gördük. Gelişmelere hakkında bilgilendirmelere devam edeceğiz” dedi.

SERDAR DENKTAŞ

adıyaman escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.