Anasayfa » Politika » MUĞLA CHP VE İYİ PARTİ İL BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

MUĞLA CHP VE İYİ PARTİ İL BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

CHP ve İYİ Parti Muğla İl Başkanları ” Ülkemizde olduğu gibi Muğla’mızda da yapılan İttifaka karşı bazı oyunlar sahnelenmektedir ” diyerek, ortak açıklama yaptılar.

ORTAK AÇIKLAMA 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener liderliğinde kurulan Millet İttifakı; Türkiye demokrasi ve siyasi arenasında bizzat Halkın istek ve talepleri doğrultusunda karşılıklı öz verilerle kurulmuş, 31 Mart Yerel Seçimlerine birlikte gitme kararı almışlardır. Temelleri 24 Haziran seçimlerinde atılan bu ittifak; yıllardır bölünen, kutuplaştırılan, karşı karşıya getirilmek istenen Halkımızı birleştirmek, toplumda erozyona uğratılmış birlik beraberliği tesis etmek ve halkımızı geniş bir yelpaze altında toplamayı amaçlamaktadır. Ne var ki iki partinin bir araya gelerek oluşturduğu sinerji ve toplumsal çekim kuvveti, iktidar partisinin içinde olduğu Cumhur İttifakı tarafından baltalanmaya çalışılmakta, siyasi ahlaka uymayan karalama kampanyaları ve oy bölmeyi hedefleyen her türlü oyunlarla Millet İttifakının önü kesilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde olduğu gibi Muğla’mızda da yapılan İttifaka karşı bazı oyunlar sahnelenmektedir. Kişisel hırs ve çıkarları doğrultusunda partilerinden istifa eden ve başka kanallardan aday olan kişilerin kimlerin ekmeğine yağ sürdükleri halkımızın malumudur. Halkımız bu oyunu anlamaktadır ve sandıkta gereken cevabı verecektir. Millet ittifakının kuruluş amaç ve birlikteliğini anlayan tüm vatandaşlarımızı sandığa davet ediyor, Ülkelerine, yaşadıkları şehirlere, Partilerine ve Muğlalı hemşehrilerimizin Muğla’mıza sahip çıkacaklarına yürekten inanıyoruz.

Tüm hemşehrilerimize saygı ile duyurulur.

 

 

İncilay GEZGİN ŞEKERDAĞ        Adem ZEYBEKOĞLU

İYİ Parti Muğla İl Başkanı                                                                          CHP Muğla İl Başkanı

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.