Anasayfa » Politika » MUĞLA CHP’DE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!!!

MUĞLA CHP’DE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!!!

Muğla CHP İl Kongresi’nde iki adaydan biri olan Süleyman Uslu yarışı kaybetti. Mevcut il başkanı Mürsel Alban 424 oyla tekrar başkan seçildi.

Divan Başkanlığını Manisa Milletvekili Özgür Özel’in yaptığı kongrede adaylar arasında yapılan kura çekimi sonrasında ilk konuşmayı Süleyman Uslu yaptı. Uslu; “Mevcut siyasi erkin CHP içerisindeki durumu yeteri kadar algılayamamış olduğunu kaydederek, aday olmasındaki en büyük etkenlerden birisinin de ilçe belediyeler ve büyükşehir belediyesi arasındaki uyumsuzluktur” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan İl Başkanı Mürsel Alban, Belediye Başkanlarının birbiriyle sorunu varmış gibi lanse edildiğine dikkati çekerek şunları söyledi; “Bu kurumlar kimsenin nazını çekemez, kimse birbirine naz etmesin. Her Belediye başkanı diğerleriyle uyum içerisinde çalışmak zorundadır. Kanundan kaynaklanan bazı durumları bireysel gibi aktarmayalım. Belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla aylık toplantı yapacağım. Başkanların  hepsini de orda görmek istiyorum. Burası CHP’nin belediye başkanlarının atıştığı ortam değildir. Bu kongre CHP nasıl iktidara yürür onun kongresidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Yaklaşık 562 delegenin oy kullandığı kongrede Mürsel Alban 424 oyla yeniden il başkanı seçilirken Süleyman Uslu 138 oy aldı.

Mürsel Alban başkanlığında il yönetimi şu isimlerden oluştu: Nihal Yılmaz, Mustafa Coşkun, Bircan İnan, Mehmet Güven, Neriman Seçer, Rüya Mansuroğlu, Şeref Çağırkan, Nesrin tiriç, Onur Gündoğan, Müge Yenisu, Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu, Cenk Gürsoy, Hüsamettin Tepeli, Kılıvcım Yavuz, Hakan Ünsal, Ahmet Korkmaz, Ali Alper, Vahdettin Yıldız, Özgür Oğuz ve Adem Zeybekoğlu.
35. Dönem İl Başkanlığı kongresinde kurultay deleğine; Mürsel Alban, Osman Gürün, Elif Süheyla Tokat, Berrin Naz, Ender Taşören, Ela Bergamalı, Bahattin Gümüş, Recai Seymen, Önder Batmaz, Mehmet Sertkaya, Ali Özgür Kullukçu ve Kamil Genek seçildiler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.