Anasayfa » Güncel » MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ SORULARINA CEVAP BEKLİYOR

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ SORULARINA CEVAP BEKLİYOR

Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Mayıs ayı meclis toplantısında yapmış olduğu bazı söylemleri ile ilgili, Bodrum’daki üyelerinden gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Mayıs ayı olağan meclis toplantısında bazı gazetecilerin haber yapmamak için maddi çıkar talep ettiklerini iddia etmişti. Bu iddiadan sonra Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne üye Bodrumlu gazeteciler, Başkan Kocadon’un iddialarına muhatap olan kişi ya da kişilerin açıklanmasını talep ettiler. Konuyla ilgili rahatsızlıklarını Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne ileten gazetecilerin talebi üzerine Cemiyet bir açıklama yaptı. Kimsenin töhmet altında kalmaması gerektiğini belirten Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin açıklaması şöyle;

“Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Mayıs ayı olağan Belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada; “Bodrum Belediyesi yasal olmayan hiçbir şeyin altına imza atmaz. Sokakta dedikodu çok, almış başını gidiyor. Hatta bunları haber yapmamak için maddi çıkar da talep ediyorlar. ‘Şunu verirseniz, bunu haber yapmayız’ diyorlar. Yap kardeşim, bizim korkumuz yok. Buyurun yapın” sözlerini sarf etmiştir. Bu sözlerden de anlaşıldığı gibi Başkan Kocadon bazı gazetecilerin haber yapmamak için maddi çıkar talep ettiklerini iddia etmiştir.

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’un iddialarını çok önemsiyor ve kendisine bu cesur açıklamalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak bu iddiaların muhatabı kişi ya da kişilerin mutlaka kimler olduğunun açıklanması gerekmektedir. Zira büyük zorluklarla mesleğini icra etmek için gecesini gündüzüne katan tüm gazeteci arkadaşlarımız, zan altında kalmıştır. Bu durum Bodrumlu meslektaşlarımız arasında büyük rahatsızlık yaratmış ve Cemiyetimize üye olan arkadaşlarımız, töhmet altında kaldıklarını belirterek, rahatsızlıklarını tarafımıza bildirmiştir. Sayın Kocadon’dan bahse konu iddialarının muhatabını açıklamasını talep etmekteyiz. Bu sayede işini onuruyla yapan, bir çok meslektaşımız zan altında kalmayacaktır. Haber yapmamak için maddi çıkar talep eden kişi ya da kişiler eğer Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyesi ise, her türlü disiplin yaptırımını kendilerine uygulayacağımızın da bilinmesini isteriz”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.