Anasayfa » Politika » MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN “CANLI BOMBA” AÇIKLAMASI GELDİ

MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN “CANLI BOMBA” AÇIKLAMASI GELDİ

Muğla Valisi Amir Çiçek, bazı haber siteleri ve sosyal paylaşım sitelerindeki kent merkezi ve ilçelerinde terör eylemleri gerçekleştirileceği, canlı bombalar ve araçlar bulunduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirdi.

Menteşe Öğretmenevi’nde İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan ve Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile gazetecilere açıklamalarda bulunan Çiçek, Muğla‘nın güvenli ve huzurlu bir kent olduğunu söyledi. Son günlerde sosyal medya üzerinden asılsız, gerçeği olmayan ve vatandaşı rahatsız eden haberlerin yer aldığını vurgulayan Çiçek, bu haberlerde canlı bomba olduğu, şüpheli araçların gezdiği, vatandaşların can güvenliğinin olmadığı gibi bazı bilgilerin dolaştığını kaydetti. Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını anlatan Çiçek, “Biz Muğla olarak dimdik ayaktayız. Emniyet ve Jandarma birimlerimizin her zaman yaptıkları önleyici güvenlik tedbirlerini uyguluyoruz. Muğlalı vatandaşlarımızdan ricamız, bu dedikoduları hiçbir zaman dikkate almasın. Bu haberler kötü niyetli kişilerin yaymak istediği bir durum. Bu tür aslı olmayan bilgiler vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir” dedi .Çiçek, emniyet ve jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda teröre ve teröriste yardım eden kim varsa kanun gereği gerekli yasal arama izinleri alarak operasyonlar yaptıklarını dile getirerek, bunlarla ilgili de gerekli adli soruşturmaların devam ettiğini, eylem yapmayı planlayanlara da asla izin vermeyeceklerini vurguladı.

Nevruz, bayram havasında kutlanacak

21 Mart Nevruz Bayramı kutlamalarının Muğla‘da yapılacağını anlatan Vali Çiçek, şöyle konuştu: “Önümüzde Nevruz Bayramı var. Biz Muğla Valiliği olarak 21 Mart‘ta Nevruz etkinliğinin kutlanmasına müsaade ettik. Çünkü o gün baharın başlangıcı olarak sadece birilerinin değil, hepimizin Bahar Bayramı‘dır. 21 Mart‘taki Nevruz Bayramının kutlanması için izin verdik. Ama diğer günlerde kutlanmasına izin vermiyoruz.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.