Anasayfa » Politika » MUĞLA VALİSİ “21 MART’TA BÖLGEMİZDE NEVRUZ KUTLANACAKTIR” “CANLI BOMBA İDDİALARINA İNANMAYIN”

MUĞLA VALİSİ “21 MART’TA BÖLGEMİZDE NEVRUZ KUTLANACAKTIR” “CANLI BOMBA İDDİALARINA İNANMAYIN”

Muğla Valisi Amir Çiçek, özellikle sosyal medya üzerinden yayılan canlı bomba dedikodularının toplumu rahatsız etme amaçlı olduğunu belirterek, “Muğlalı vatandaşlarımızdan ricamız, bu dedikoduları hiçbir zaman dikkate almasın” dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan terör eylemleri gerçekleştirileceği, canlı bombalar ve araçlar bulunduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Menteşe Öğretmenevi’nde İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan ve Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile birlikte açıklama yapan Çiçek, Muğla‘nın güvenli ve huzurlu bir kent olduğunu söyleyerek, “Son günlerde sosyal medya üzerinden asılsız, gerçeği olmayan ve vatandaşı rahatsız eden haberlerin yayınlandığını biliyoruz. Bu haberlerde canlı bomba olduğu, şüpheli araçların gezdiği, vatandaşların can güvenliğinin olmadığı gibi bazı bilgilerin dolaştığı konuşuluyor. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmıyor. Emniyet ve jandarma birimlerimizin her zaman yaptıkları önleyici güvenlik tedbirlerini uyguluyoruz. Muğlalı vatandaşlarımızdan ricamız, bu dedikoduları hiçbir zaman dikkate almasın. Bu haberleri kötü niyetli kişiler yaymak istiyor. Bu tür aslı olmayan bilgiler vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir” dedi.

21 Mart nevruz kutlamalarının Muğla‘da yapılacağını belirten Vali Çiçek, “Muğla Valiliği olarak 21 Mart‘ta nevruz etkinliğinin kutlanmasına müsaade ettik. Çünkü o gün baharın başlangıcı olarak sadece birilerinin değil, hepimizin Bahar Bayramı‘dır. 21 Mart‘takiNevruz Bayramı‘nın kutlanması için izin verdik. Ama diğer günlerde kutlanmasına izin vermiyoruz” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.