Anasayfa » Güncel » MUĞLA’DA YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDE YER OLMADIĞINDAN, İKİ DEĞERLİ İSİM KAYBEDİLDİ

MUĞLA’DA YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDE YER OLMADIĞINDAN, İKİ DEĞERLİ İSİM KAYBEDİLDİ

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla’nın çok değerli isimleri ardı ardına kaybettiğini söyledi ve Muğla’ya sağlık alanında yapılan yatırımların tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Muğla’nın çok değerli iki ismini Muğla’da hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yer olmadığı için farklı şehirlerde kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, büyük yatırım diyerek Muğla’ya kazandırılan Eğitim ve Araştırma hastanesinin ve diğer hastanelerin donanım ve ekipman olarak tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Zeybekoğlu; “Muğlamızda çok değerli iki ismi vakitsiz kaybetmenin üzüntüsünü ve acısını yaşıyoruz. Spor yazarı Ekrem Orhan ve eğitim camiasının çok sevilen ismi Ayhan İçöz hocamız ne yazık ki bizleri derinden üzerek aramızdan ayrıldılar. Muğla’daki hastanelerin yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı için Antalya’ya götürülen gazeteci ağabeyimiz Ekrem Orhan’dan sonra, edebiyat öğretmenimiz Ayhan İçöz’de Marmaris’te rahatsızlandıktan sonra Konya’daki hastaneye götürüldü ve ne yazık ki kurtarılamayarak aramızdan ayrıldı. Muğlamıza büyük bir yatırım olarak kazandırılan yeni hastanemizin yoğun bakım ünitesinde yer olmaması, hastalarımızın farklı şehirlere götürülmesi insan hayatı için saniyelerin önemli olduğu durumlar göz önüne aldığımızda ne yazık ki acımızı arttırmaktadır. Bölgenin ihtiyaçları belirlenerek özellikle sağlık gibi hassas bir konuda yatırımların dikkatli ve özenli yapılması gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yapıldığı günden bu yana eksikleri, bölümleri, asansörleri ile konuşulan yeni hastanemizin bir an önce tam anlamıyla tamamlanarak vatandaşlarımıza hizmet vermesi ve il merkezindeki hastanenin de hizmete açılması Muğla’da yaşayan vatandaşlarımız için büyük önem arz etmektedir. Gazeteci Ekrem Orhan ve öğretmenimiz Ayhan İçöz’e bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

Paylaş

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.