Anasayfa » Ekonomi » “MUĞLA’DAN SEZON KELİMESİNİ ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

“MUĞLA’DAN SEZON KELİMESİNİ ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Muğla Valisi Amir Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye’nin bin 484 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip il olan Muğla’da 12 ay turizm yapılması için alternatif turizm çalışmalarına yer verilmesini amaçlıyoruz, her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan Muğla’nın Türkiye ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Çiçek, Amaçlarının kentte 6 ay yürütülen turizm faaliyetlerini 12 aya uzatmak olduğunu belirtti.
Betturkey Güncel Giriş

Çiçek, “Muğla’da 12 ay turizm yaparak turizmden ‘sezon’ kelimesi çıkarmak istiyoruz. Muğla bu potansiyeli bünyesinde barındırıyor, kentte kurulması planlanan “Yörük Köyü” için yurtdışında çalışmalarda bulunduklarını anlatan Çiçek, casino siteleri “Bölgemizde sağlık, spor, kültür turizmi ve bisiklet turizmiyle ziyaretçi sayısını artırabiliriz.
Betturkey Güncel Giriş

Yürütülecek çalışmalarda “ortak akıl” ve “kolektif hareket” prensibini benimsediklerine değinen Çiçek, başta turizmciler olmak üzere sivil toplum kuruluşlarından da destek istedi.

Bu kaynaklarımızı kullanarak hem sezon kelimesini çıkarırız hem de 12 ay turizm yaparak bölge ekonomisine büyük katkı sağlamış oluruz” diye konuştu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.