Anasayfa » Güncel » MUĞLA’DAN TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNE

MUĞLA’DAN TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU YÖNETİMİNE

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)’nun 9. Olağan Genel Kurulu başkent Ankara’da gerçekleştirildi. Federasyon Genel Başkanlığına yeniden Yılmaz Karaca’nın seçildiği genel kurulda, Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut da, federasyon yönetim kurulunda görev aldı.

Türkiye’nin en büyük gazeteci meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)’nun 9. Olağan Genel Kurulu, Ankara Etap Altınel Hotel’de gerçekleştirildi.

TGF Onursal Başkanı ve aynı zamanda CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in divan başkanlığını yürüttüğü genel kurulda mevcut Federasyon Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca ile Federasyon Genel Başkan Vekili ve aynı zamanda Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in listeleri yarıştı.

TGF genel kuruluna Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) adına delegeler, Başkan Süleyman Akbulut, Gazeteci-Yazar Can Pulak, Gazeteci Coşkun Efendioğlu ve MGC Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Topaloğlu katıldı.

Federasyon delege yapısının tamamına yakın bir katılımla gerçekleştirilen genel kurul sonucunda, çoğunluk oylarını alan Yılmaz Karaca yeniden TGF Genel Başkanlığına seçilirken, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut da, Karaca’nın listesinde yönetim kurulunda görev aldı.

MGC Federasyon Delegelerinden CanPulak ve Coşkun Efendioğlu’nun da Onur Kurulu’na seçildiği genel kurulda, Ferit Topaloğlu ise Onur Kurulu yedek listesinde yer aldı.

Ülkenin en büyük gazeteci meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun yeni yönetim kuruluna seçilmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak bugüne kadar birlik, beraberlik ve liyakat esaslı yürüttüğümüz çalışmalarımızın karşılığını böylesine sorumluluk gerektiren önemli bir görevle taçlandırmanın haklı gururunu yaşıyorum. Sayın Genel Başkanım Yılmaz Karaca’ya ve bizi bu göreve layık gören TGF delegelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, Muğla’mızı, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil ederek, mesleğimizin gelişimi ve sorunlarımızın çözümü noktasında yapılacak çalışmalara katkı koymak için çalışacağız. Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin mensubu olmaktan dolayı gururluyuz. Benimle birlikte federasyon delegelerimiz olan meslek büyüklerimiz Can Pulak ve Coşkun Efendioğlu’nun Federasyon Onur Kuruluna, Yönetim Kurulu Üyemiz Ferit Topaloğlu’nun da Onur Kurulu yedek listesine seçilmeleri, mutluluğumuzu ve heyecanımızı daha da arttırdı. Bu sonuçla Muğla olarak federasyon yönetim ve kurullarda eksiksiz olarak yer almış olduk. Bundan böyle Mesleğimiz ve meslektaşlarımız Muğla’da daha da güçlü. Genel Başkanımız Sayın Yılmaz Karaca ve yeni yönetime seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyor, yeni dönemin ülkemiz, mesleğimiz ve meslektaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”  dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.