Anasayfa » Kültür - Sanat » MUĞLALILAR SALONA SIĞMADI

MUĞLALILAR SALONA SIĞMADI

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, Bodrum Belediye Şehir Tiyatrosu müzikal oyunu ‘Batakhane Güzeli’ sanatseverlerle buluştu.
Menteşe ilçesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen Batakhane Güzeli adlı 2 perdelik tiyatro oyunu halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşti. Erman Canatan’ın yazdığı, tiyatronun ünlü oyuncusu Erdal Cindoruk’un yönettiği oyun, Yeşilçam Sineması’ndan esinlenerek izleyiciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrika” dolu bir müzikal keyfi yaşattı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve salona sığmadığı oyun izleyicilerden tam not aldı. 2 perdelik müzikal komedi Batakhane Güzeli oyununda oyuncular seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen izleyicilerin göstermiş olduğu yoğun ilgiye ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğine teşekkür ederek, yeni oyunları Muğlalı seyirciyle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.
Batakhane Güzeli oyunu 2019 yaz sezonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Tır Sahnesi ile Bodrum’da Mumcular ve Gölköy mahallelerinde olmak üzere binlerce izleyiciye ulaşmıştı. Batakhane Güzeli halen Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.