Anasayfa » Çevre » MUĞLA’NIN KIYILARI ŞİMDİ DE BU ŞİRKETE TESLİM EDİLDİ!

MUĞLA’NIN KIYILARI ŞİMDİ DE BU ŞİRKETE TESLİM EDİLDİ!

Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın iştirakı (MUÇEV) bünyesinde bulunan, sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koylarda söz sahibi artık ” Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi”. 

16 Mayıs’ta Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilen şirketin adı ” Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi”.  Şirket sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler, koylarda kiralama yapabilecek, sahil, kıyılar ve denizi istediği gibi kullanabilecek. Ayrıca Anonim şirket olduğu için ihale kanununa tabi olmadan aldığı bu alanları da istediğine verebilecek.

KİMLER VE NERELER VAR

Daha önce, bir çok tartışmaya neden olan ve  Muğla Valiliği bünyesinde yer alan Muçev Ltd. Şti’nin yetkileri artık 16 Mayıs’ta Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilen şirket ile el değiştirdi.. Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, şirketin kuruluşundan beş gün sonra haberi yokmuş gibi konuyu köşesinde yazdı. Ancak o da şirketin temsile yetkilileri arasında yer alıyor. Aynı şekilde Bodrum’dan da bir çevre platformu üyesi olan Remzi Kazmaz’ın da “şirketi temsile yetkililer”i arasında yer alması dikkatleri çekti. 

Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın iştirakı MUÇEV bünyesinde bulunan, Akyaka, Kadınazma, Akbük koyu, Ölüdeniz Belcekız, Kumburnu, Çalış, Şat Burnu, Sarıgerme plajı, Kız kumu, Datça iskele plajı, Datça Kargı koyu, Bodrum Gümüşlük plajı, Bodrum Bitez, Datça Korubük, Karaincir, Marmaris Karacasöğüt iskelesi, Fethiye Kayaköy Gemiler Koyu, Datça Selimiye iskelesi ile Göcek Fethiye Belediyesi yat bağlama iskelesi ve buna benzer aşamalı olarak gözde turizm kıyıları, Göcek Mapa şamandıra bağlama ve işletmeye yeni açılacak Antalya’dan Çanakkale’ye kadar kurumun yetkisinde bulunan gözde turizm merkezleri Muğla Valiliği bünyesinde yer alan MUÇEV LTD ŞTİ,  paravan yapılarak devre dışı kalıyor.

Deniz Kıyı ve Çevre Yönetimi Anonim Şirketi’nin sermayesi Deniz Ticaret Odası tarafından, yönetim kurulu ise  bir hayli ilginç isimlerden oluşuyor. AKP eski Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu’nun kızı Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Başkanı Şadan Kaptanoğlu Dikici, yolsuzluk soruşturmaları sürecinde Milli Gemi ihalesine yönelik tapelerle tartışma yaratan  Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete (Muğla ak parti il başkanı Kadem Mete ‘nin amcası ) ve tabi ki Hürriyet Gazetesi Yazarı Yusuf Fatih Çekirge. Ayrıca, Tezcan Yaramancı, Ömer Faruk Miras ve İlker Meşe’de yönetim kurulunda  yer alıyor. Şirket yönetim kurulunda ve  temsile yetkili olan,  yine ilginç bir isim yer alıyor. Bodrum Çevre Platformu üyesi olarak yer aldığı duyumları alınan Avukat Remzi Kazmaz da yetkilendirilenler arasında. 

 

Paylaş

Bir yorum

  1. YENGEC Kollarini Cevreye sardi. Istanbuldaki Vakiflardan sonra sira EGE Bölgesinde Palazlanmaya geldi. Hersey Resmi Yollarla yapildigi icin bizler hep Sineye cekip Yapilanlari kabulediyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.