Anasayfa » Politika » “MÜLTECİ KAMPI İDDİALARI İLE KAMUOYUNU PROVOKE ETTİLER”

“MÜLTECİ KAMPI İDDİALARI İLE KAMUOYUNU PROVOKE ETTİLER”

Bodrum’da basınla biraraya gelen AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ulusal gündeme ilişkin görüşlerini açıklarken, mülteci kamplarına da değindi.

Nihat Öztürk, Ak Parti’nin Kongreye gitmesi ve Başbakan Davutoğlu’nun aday olmaması konularına değinerek şu sözlere yer verdi  “Başbakanımız istifa etmedi. Biz bunu bayrak yarışı olarak değerlendiriyoruz. Bu süreçler kolay süreçler değil. Ben bugün buradayım, Muğla milletvekili olarak. Evet Sayın Başbakanımız böyle bir açıklama yaptı. Aynı gün biz sabah 6 buçuğa kadar mecliste, 275 arkadaşımız ile beraber “Esnek Çalışma İş Yasasını” çıkardık. Böyle bir değişikliğe giden bir partide, böyle bir grup hareketi, böyle bir birlik, böyle bir çalışma devam etmez. Eğer davanız millet ve hizmet olmazsa. Biz işin hizmet tarafındayız. Sabah 6 buçukta meclisi kapatmış bir milletvekili olarak, aynı gün partide böyle bir değişikliğe gitmesi, kongre sürecinin olmasından ben bir milletvekili olarak etkilenmiyorum. Dün Köyceğiz’deydik, bu gün Dalaman ve Bodrum’dayız. Biz 1 Kasım’da aldığımız yetki ile milletin hizmetindeyiz. O yukarıdaki bayrak değişikliklerinden bizim partimiz etkilenecek bir parti değildir. Bu bir hizmet yarışıdır.”

“22’sinde partimizin kongresi var. Kongrede sizlerde, bizlerde hep beraber göreceğiz. Milletin beklediği bizden kanunların çıkartılması, milletin bizden beklediği dokunulmazlıkların kaldırılması. Komisyon sürecini bitirdik kolay bir süreç değildi. 16’sında dokunulmazlıklar konusu meclise geliyor. Biz bunlara konsantre oluyoruz. 6 ay önce geldiğimiz kanaat önderlerine gideceğiz, çaylarını içeceğiz. Onları dinleyeceğiz. Bodrum’un turizmini, Bodrum’un ihtiyaçlarını, Bodrum’un problemlerini konuşacağız. Bodrum’da yaşayan ne istiyor? Bu bizim için çok önemli. Bodrumlu vatandaşlarımız ne istiyor? Bodrum’da yaşayanların gündemi nedir? Beklentisi nedir? Turizm ile alakalı konuşacağız. Diğer konular 22’sinde belli olacak. Benim bildiğim tek şey var o da dava ve hizmet partisiyiz.”

“BODRUM HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİLER”

Nihat Öztürk “Bodrum’da kesinlikle mülteci merkezi yapılmayacağını söylemiştik. Ama bazı siyasiler ısrarla Bodrum’da mülteci kampı yapılacağını söyleyerek kamuoyunu provoke etti. Ama zaman gösterdi ki Bodrum’da böyle bir merkez yapılmayacak. Bu siyasilerin Bodrum halkından ve kamuoyundan özür dilemesi lazım”. diyerek, çarşı esnafını ziyarete gitti.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.