Anasayfa » Kültür - Sanat » NAFİLE DÜNYA 12 NİSAN’DA BİR KEZ DAHA SAHNEDE

NAFİLE DÜNYA 12 NİSAN’DA BİR KEZ DAHA SAHNEDE

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri  ‘Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası’ adlı oyunu ile, 12 Nisan 2018 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde Saat 20.00’de bir kez daha seyircisi ile buluşuyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ilk perdesini Herodot Kültür Merkezi’nde açmıştı. Kapalı gişe oynayan Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı, ikinci kez tiyatro severlerle buluşuyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, tiyatronun kuruluş sürecini ve amaçlarını şu sözlerle özetliyor:   “Bodrum Kent K Kültür Sanat Meclisi ile başlayan yolculuk, Bodrumlu gençler eklenerek devam etti. Öyle ya, eğer Bodrum’da tiyatro yapılacaksa sadece İstanbul’dan gelen profesyonel sanatçılar değil, Bodrumlu gençler de olmalıydı bu işte. Ben de öyle yaptım, onlarla yola çıktım. Çok zorluklar, çok sıkıntılar çektik. Kent Konseyi adına gönüllü tiyatro yaptık, kendi imkanlarımızla dekorlar kurduk, kostümler diktik.  Dedik ya, aslolan ‘AMAÇ’. Fakat mücadelenin en önemli kısmı tüm bu yapılanları kurumsallaştırmak ve insanlara ulaştırmaktı.

İşte tam bu noktada belediyeciliğin; yol, su, kanalizasyon hizmetlerinden ibaret olmadığını kavrayabilen bir Belediye Başkanına ihtiyaç vardı ve ne mutlu ki o da Bodrum’daydı ve Bodrumluydu. Sevgili Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a Şehir Tiyatrosunu kurduğu ve desteklediği için şükranlarımızı sunuyorum. Şunu unutmamak gerekir; sadece sanat ayakta kalır ve siz onunla ebediyen anılırsınız. “

Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in sahneye koyduğu oyunda; Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

Paylaş

2 yorum

  1. Işık Yenersu

    YOLUNUZ AYDINLIK!
    ALKIŞINIZ YAĞMURLAR GİBİ !
    GİŞENİZ “KAPALI-GİŞE” OLSUN!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.