Anasayfa » Ekonomi » O ARTIK TÜRKİYE’NİN PEYNİR MARKASI “ÇINGILOĞLU”

O ARTIK TÜRKİYE’NİN PEYNİR MARKASI “ÇINGILOĞLU”

Milas’ta üretimle başlayan yolculuk, Bodrum Yarımadası’nın bir çok noktasında “Türkiye’nin Peynir Markası” olarak devam ediyor. 

Bodrum Belediye Gıda Çarşısı, Konacık, Yalıkavak, Milas merkez olmak 4 şubesi bulunan Çıngıloğlu Gourmet son olarak Yalıkavak Gökçebel mağazasında kendi ürünlerinden oluşan kahvaltı conseptini basın mensuplarına tanıttı. Bodrum Yarımadası’nın ve Milas bölgesinin sevilen peynir markası Çıngıllıoğlu, süt ve süt ürünlerinde yakaladığı başarıyı Gülseren Çıngıloğlu’ndan dinledik. Yeni mağazanın tanıtımının yanı sıra Çıngıloğlu’nunbaşarı hikayesine değinen Gülseren Çıngıloğlu:

çıngıloğlu.jpg2

“Çıngıloğlu satış ve üretime ilk 1957 yılında dedemiz Ali İhsan Çıngıl ile Milas’ta başladı. Dedemiz Ali İhsan Çıngıl, o yıllarda Türkiye’nin farklı bölgelerinden peynirler getirerek bölge toptancılığını ve perakende satışı gerçekleştiriyordu. Sonraki yıllarda da 2. kuşak olarak babam ve amcam firmanın idaresini üstlenmiştir. 1988 yılında üretim tesisimizin temellerini attık. 1990lı yıllarda da tesisimizi genişlettik. Daha modern daha kapsamlı ve hijyenik bir ortamda peynirlerimizi imal etmeye başladık. 1957 den bu yana her geçen gün hedeflerimiz doğrultusunda kaliteden ödün vermeden büyüyoruz. Hemen hemen 60 yıldır peynirlerimizi hem toptan hem de perakende olarak müşterilerimize sunuyoruz. Ürün çeşitliliğimizi sadece peynir değil, reçel, zeytinyağı, bal gibi ürünlerde de farklılığımızı ortaya koyduk. En son Çıngıloğlu Gourmet olarak Gökçebel şubemizi açtık. Burası perakende satışın dışında kahvaltı hizmeti  ile farklı bir şube olmuştur. Bir sonraki hedefimiz, talepler doğrultusunda İstanbul olacaktır “ dedi .

Çıngıloğlu olarak yurt içi ve yurt dışına da çok sayıda peynir ve süt ürünü, zeytin ve zeytin yağlarından kargo ile gönderdiklerini belirtilirken, talepler doğrultusunda İstanbul, İzmir  ve Ankara gibi şehirlerde de şube açmayı düşündüklerini belirtti.çıngıloğlu.jpg2.jpg3

çıngıloğlu.jpg2.jpg3.jpg4

Paylaş

Bir yorum

  1. Tülin Sarıovs

    Merhabalar yazın hergeldiğimde İzmir tulum peynirinizden alıyorum Cuma günü kurulan grajdaki pazardan 2senelik sert İzmir tulumunuzdan İstanbula gönderme durumunuz olabilirmi teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.