Anasayfa » Politika » “O VEKİLLER CHP’Lİ VEKİLLERDEN ÇOK DAHA İYİ MUHALEFET YAPIYORLAR”

“O VEKİLLER CHP’Lİ VEKİLLERDEN ÇOK DAHA İYİ MUHALEFET YAPIYORLAR”

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Marmaris İlçe Binası’ndaki toplantıda  bir partilinin “HDP’li vekiller gibi muhalefet yapın” tavsiyesi karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, Öğrenci Veliler Derneği’nin (VELİ-DER) daveti üzerine ‘laiklik ve eğitime etkileri’ konulu konferans vermek üzere Marmaris‘e geldi. Konferans öncesi partisinin ilçe teşkilatını ziyaret eden İlhan Cihaner, basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı.

ŞOK TAVSİYE

CHP’li Vekil İlhan Cihaner, gündeme dair soruları yanıtladığı sırada salonda bulunan parti üyesi Hasan Ceylan, CHP‘li vekile seslenerek şu cümleleri söyledi: “Ben CHP üyesiyim. Böylesi toplantılarda, AKP‘nin ne yaptığı değil bizim ne yaptığımız sorusunu daha çok önemserim. Çünkü AKP‘nin ne yaptığı ortada zaten. Parlamenter sistem içerisinde parlamenterin görevi sadece parlamento içerisinde midir, yoksa sokakta olmalı mıdır. Bu anlamıyla HDP‘nin vekillerini siyasetlerini beğenmeyebiliriz. Ama ben o vekillerin CHP‘li vekillerden çok daha iyi muhalefet yaptıklarını düşünüyorum. Halkın daha çok yanında olma anlamında. Benim bu önerilerimi de sizin parti meclisinde tartışmanızı ve CHP‘li vekillerin sokakta daha çok aktif olmalarını istiyorum.”

CİHANER: “BU KOŞULLAR YENİ BİR MİLLETVEKLİ PROFİLİ DAYATTI”

Parti üyesi Hasan Ceylan‘ın, CHP milletvekillerine yönelik eleştirileri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen milletvekili İlhan Cihaner, soruya “Bu koşullar yeni bir milletvekili profili dayattı” cevabını verdi. CHP’li milletvekillerinin tamamına yakınının sokakta olduğunu, parlamentoda ise 30 civarında milletvekili bulunduğunu söyleyen Cihaner, “Hatta ben son günlerde parlamentoyu ihmal ettiğimi bile düşünmeye başladım” diyerek partisinin milletvekillerini savundu.

Bu durumun Türkiye koşulları karşısında dayatılan bir sistem sonunda ortaya çıktığını ileri süren Cihaner, vekilleri eleştiren Ceylan’a “Sizin tespitleriniz biraz eskide kalmış bir tespit” ifadesinde bulundu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.