Anasayfa » Kültür - Sanat » ONBİN KİŞİ TURGUTREİS’TE CUMHURİYET’İ KUTLADI

ONBİN KİŞİ TURGUTREİS’TE CUMHURİYET’İ KUTLADI

Turgutreis’teki Cumhuriyet kutlamalarına binlerce insan katıldı. Bodrum Kent Konseyi Turgutreis Mahalle Meclisi’nin düzenlediği Cumhuriyet Konseri’ni yaklaşık onbin kişi izledi. 

Bodrum ile aynı saatlerde Turgutreis’te fener alayı ve konser düzenlendi. Saat 19.00 sularında binlerce vatandaşın katıldığı fener alayı, Akçaalan’dan başladı. Genci yaşlısı, trafik polis ve jandarma araçları ile binlerce insan  Atatürk Meydanı’na 19.30’da ulaştı. Marşlar ve ellerinde taşıdıkları bayrakları ile konser alanına giren vatandaşlar, 20.00’de başlayan konserde yerlerini aldı..

KARATOPRAK “BU CUMHURİYET HEPİMİZİN”

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Kent Konseyi Turgutreis Mahalle Meclisi’nin organize ettiği konserde açılış konuşmasını yapan meclis başkanı Hülya Karatoprak katılımcılara hitaben “sevgili hemşerilerim, sizlere Bodrumlular  adına teşekkür ediyorum. Tüm mahalle muhtarlarımıza ve bu özel gün için çekime gelen TRT  ekibine de çok teşekkürler. Cumhuriyeti bize emanet eden başta Atatürk olmak olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ile anıyorum. Bu Cumhuriyet hepimizin” dedi. Bodrum Oda Orkestarı kurucusu ve sanat koordinatörü  Numan Pekdemir de cumhuriyetin kazanımları üzerine yaptığı konuşmada “Cumhuriyet olmasaydı, sizler de bizler de burada olmazdık” dedi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen Cumhuriyet Konseri müzik şölenine dönüşerek, yabancı dildeki opera şarkıları, Türkçe olarak yorumlandı. Ayrıca Cumhuriyet Döneminin kazanımlarından önemli eserler sergilendi. İzleyiciler, birçok parçaya eşlik ederek, çoşkulu anlar yaşadı.

turgutreis-cumhuriyet-11turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8-jpg9-jpg1turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8-jpg9-jpg1-jpg2turgutreis-cumhuriyet-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8-jpg9

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.