Anasayfa » Politika » ONLAR DA “HERKESE ADALET İÇİN” MARMARİS’TEN YÜRÜYORLAR

ONLAR DA “HERKESE ADALET İÇİN” MARMARİS’TEN YÜRÜYORLAR

MUĞLA‘nın

 

 

Marmaris ‘de bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye 6 kişi, Muğla Adliyesi’ne, ‘Herkes için adalet’ adı altında yürüyüş başlattı.

Marmaris’te çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye 6 kişi, ‘Herkes için adalet’ adlı yürüyüş düzenlemek için sosyal medyada sözleşti. Dün akşam saatlerinde ilçe çıkışında bir araya gelen grup, Muğla Adliye Sarayı’na yürüyüşe başladı. Yürüyüş öncesinde CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarından 20 kişi, gruba, ‘Herkes için adalet’ yazılı dövizlerle destek verdi.

Yürüyüşe katılanlardan, Balyoz Davası’nda 2 yıl 9 ay cezaevinde yattıktan sonra beraat eden Deniz Kurmay Kıdemli Albay Derya Ön, etkinlik öncesi grup adına açıklama yaptı. Bir parti veya sivil toplum kuruluşu olarak değil, bireysel olarak eylem gerçekleştirdiklerini belirten Ön, “Ülkemizde yüz binlerce insan gibi bende bir dönem haksızlığa uğradım. Ülkemizde yaşanan haksızlıkları tekrar dile getirip, protesto etmek için bir araya geldik. Artık sıranın bize gelmesini beklemenin anlamı yok. Halkımızda farkındalığı artırmak ve son yaşananlarla hassasiyeti üst düzeye çıkarmak istiyoruz. Etap etap Marmaris‘ten Muğla‘ya yürüyüş yapacağız. Pazartesi günü Muğla Adliye Sarayı önünde eylemimizi sonlandıracağız” dedi.

Açıklama sonrası grup, destek verenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek sırtlarındaki çantada ‘Herkes için adalet’ yazılı dövizlerle Muğla‘ya gitmek için karayolunun güvenlik şeridinde yürüyüşe geçti.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.